Ekmeğe Yapılan Zama Tepki Büyüyor

0
444

Ankara’da ekmeğe yapılan zam vatandaşı isyan ettirdi. Ankara’da 60 kuruş olan halk ekmeğinin fiyatı 75 kuruş olurken, 75 kuruş olan fırın ekmeğinin fiyatı ise 1 TL’ye çıkarıldı. Vatandaş son günlerde hayatın her alanında yapılan zamlara isyan ederken, fırıncılar zammın olması gerektiği şekilde olduğunu açıkladı.

Seçimlerin ardından ekonomik vaatlerin yerine getirilmeye başlanması ile birlikte elektriğe, doğalgaza, ekmeğe yapılan zamlar da vatandaşı isyan ettirdi. Ankaralıların hem ucuzluğu hem de kalitesi nedeniyle tercih ettiği halk ekmek, 60 kuruştan 75 kuruşa çıkartıldı. 300 gram ekmeğin fırınlardaki fiyatı ise 1 TL oldu. Türkiye Fırıncılar Federasyonu yöneticileri yaptıkları açıklamada 2 yıldır ekmeğe zam yapılmadığını, kendileri üzerinde artan yük nedeniyle zamma mecbur olduklarını belirtti.

2015’in son günlerinde ekmeğe zam yapılacağı söylentilerine Tarım Bakanı Faruk Çelik son noktayı koymuş ve zammın söz konusu olmadığını belirtmişti. Bu söze rağmen yapılan zamlarda Ankara’da ekmeğin tavan fiyatı 1 TL olurken, İstanbul’da ise 1,25 Tl oldu. Haber06.net muhabirimize konuşan vatandaşlar asgari ücrete, emekliye yapılan maaş zamlarının kendilerinden fazlasıyla çıkarıldığından dert yandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here