Hollanda’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı ülkeye sokmaması ve polis eşliğinde sınır dışı etmesine Cumhuriyet Halk Partisi kanadından da büyük tepki geldi.

Adana’da konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete Hollanda ile ilişkilerin askıya alınması talebinde bulundu. Yapılanları saygısızlık olarak ifade eden Kılıçdaroğlu, Hollanda’ya karşı yapılacak her türlü yaptırıma destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler. Almanya ve Hollanda’nın yaptıklarının kabul edilemez olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu ve Almanya ile Hollanda’ya karşı yapılacak her türlü yaptırıma destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

CHP kanadından bir diğer tepki de eski Genel Başkan ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal‘dan geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya Almanya ve Hollanda’da yapılanlara sert tepki göstererek, kendisini rencide olmuş hissettiğini ve yaşananların hazmedemediğini ifade etti.

Hollanda’ya karşı sert ifadeler hükümet kanadından da gelirken, nasıl bir yaptırım uygulanacağı ve ticari ilişkilerin nasıl etkileneceği merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here