Kızılay’ın Rize Başkanı Cinsel İstismardan Tutuklandı

0
434

Kızılay’ın Rize Şube Başkanlığını ve İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Nuri G. küçük yaştaki erkek çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Küçük yaştaki 2 erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet Nuri G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bakanlığın talimatı ile Rize’ye denetime giden müfettişler, Mehmet Nuri G. nin Sosyal Hizmetler İl Müdürü olduğu dönemde yaşanan cinsel istismas olaylarıyla ilgili soruşturma başlattı. 2007 yılında da cinsel istismar suçlamalarıyla hakkında soruşturma başlatılan Mehmet Nuri G. nin suçunun tespit edilmesine rağmen hakkında herhangi bir işlem yapılmadığı tespit edildi. Yapılan soruşturmada o dönemde gerekli yasal işlemleri yapmayan kamu görevlileri hakkında da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Mehmet Nuri G. nin avukat olan oğlu babasını savunmak için mahkemeye gitmezken, sanığın savunmasını Rize Barosu Başkanı Yunus Çoruh yaptı. Cinsel istismara uğrayan çocukların verdiği ifadeler dinleyenlere şok geçirtirken, çocukların Nuri G. ile yaptığı Whatsapp yazışmalarını delil olarak sunduğu belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here