Geçtiğimiz haftalarda Mescid’den çıkan öğrencilerin saldırıya uğramasıyla gündeme gelen Orta Doğu Teknik Üniversitesi‘nde öğrenim gören bir grup öğrenci bugün Ankara Adliyesi’ne gelerek Osman Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Gerekçesine mescitten çıkan öğrencilere saldıranların isimlerini basınla paylaşılması olarak gösteren grup çıkışta haber yapan Beyaz TV muhabir ve kameranına saldırdılar.

ODTÜ‘de geçtiğimiz haftalarda bir grup öğrencinin basketbol sahasında namaz kılmasıyla başlayan gerginlik, bugün adliyeye taşındı. Bir çok sivil toplum kuruluşu ve akademisyenin de aralarında bulunduğu kişiler tarafından tartışılan ve üzerine yorum yapılan olaylarda saldırıyı gerçekleştiren öğrencilerin isimlerini Osman Gökçek Beyaz TV’de açıklamıştı.

Bugün o öğrenciler Ankara Adliyesi’ne gelerek Osman Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundular. Çıkışta röportaj yapmak isteyen Beyaz TV muhabirine ve kameranına saldıran öğrenciler, basketbol sahasında namaz kılınmasının basketbol oynama hakkının elinden alınması olarak yorumladı. 22 Aralık’tan bu yana tartışmalar sürerken grup çıkışta ODTÜ teslim olmayacak pankartı açarak dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here