Ankara Özel Haber – Ankara’nın merkezi Kızılay’da yanlış park eden araçlar yüzünden vatandaşlar bıkmış durumda. Kızılay’ın her tarafından polis olmasına rağmen yanlış park eden araçlara bir yaptırım uygulanmaması, araç sahiplerini daha da cesaretlendirirken, vatandaşın da mağduriyetini arttırıyor.

Muhabirimiz tarafından Kızılay‘da görüntülenen araç sürücülerinin cesareti gerçekten bizleri şaşırtmış durumda. Kaldırıma boylu boyunca park eden araçlar, engelli vatandaşlarımız için ayrılan alanda bir tane bile engelli aracının olmaması, tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımız için kaldırıma yapılan eğime aracın park etmesi ve onlarcası.

Görüntülerde de göreceğiniz gibi ilk olarak Akay’a çıkan yokuşun yaya bölümüne park eden minibüs kaldırımı daraltırken, trafik polislerinin de herhangi bir müdahalesiyle karşılaşmadı.

ankara-haber

Bir diğer örnek ise, tekerlekli sandalyeye mahkum vatandaşlarımızın kaldırıma çıkması ve inmesi için yapılan eğimin tam da önüne park etmiş aracın vurdumduymazlığı bizleri oldukça şaşırttı.

ankara-arac-park

Son olarak Kocatepe Camii önündeki engelli vatandaşlarımızın park etmesi için ayrılmış alanda bir tane bile engelli aracının olmaması, o alanın polislerin 24 saat devriye gezdiği bir alan olmasına rağmen en ufak bir işlemin yapılmaması da oldukça manidar.

ankara-kizilay

Kızılay’ın ara sokakları, Konur, Karanfil, Sümer, Yüksel‘de karşılaştığımız manzaraları yazmaya bile gerek duymuyoruz. Bu araç istilasını hem Ankaralılar hem de emniyet yetkililerimiz çok net bir şekilde zaten biliyor. Dileriz bu haberimizin mesajı ulaşması gereken yerlere gider.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here