Ana sayfa Ankara Ankara’da Muhafazakarlara Özel Yaşam Alanı

Ankara’da Muhafazakarlara Özel Yaşam Alanı

381
0
PAYLAŞ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek‘in muhafazakar kesim için planladığı yeni yerleşim ve kentsel dönüşüm planına Mimarlar Odası’ndan sert açıklama geldi.

Ankara’nın Hıdırlık, Atıfbey ve İsmetpaşa gibi bölgelerinde kentsel dönüşüm kapsamında yeni konutlar yapılacağını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, konut planlarının muhafazakar kesimin tercih edeceği şekilde düzenleneceğini belirtti. Halen yıkım çalışmalarının sürdüğü bölgede iki katı geçmeyecek şekilde yapılacak yeni konutların muhafazakar kesime hitap edeceği belirtildi. Konutların kime, neye göre tahsis edileceği, muhafazakar, muhafazakar olmayan ayrımının nasıl yapılacağı, böyle bir tutumun toplumu kutuplaştıracağı gibi sorular cevap bulamazken projeye Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan sert tepki gösterdi.

Böyle bir projenin toplumu ayrıştıracağı kutuplaştıracağını belirten Candan, bu söylemin nefret suçu kapsamına girdiğini ve projenin toplumu ayrıştıracağını söyledi. Bu tarz bir düşünce yapısının Belediye Başkanlığı gibi bir görevde bulunan bir yöneticiye yakışmadığını da belirten Candan kentin ikiye ayrılacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin Hıdırlıktepe için daha önce farklı projelerinin olduğunu da belirten Candan, projenin gerçekleşmemesi için hukuki yönden haklarını arayacaklarını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here