2000’li yılların başında efsane olmuş ve 126 milyon satarak rekor kırmış Nokia 3310’ın yeni versiyonu önümüzdeki aylarda satışa çıkacak.

Bir zamanların telefon devi Finlandiyalı Nokia, akıllı telefon pazarına ayak uyduramadığı için büyük sıkıntılar çekmiş ve son olarak Microsoft’a satılmıştı. Pazarda bende varım diyebilmek için sürekli yeni girişimler yapmaya çalışan Nokia’nın son atağı başarılı olacak cinsten. Efsaneleşmiş telefon modeli Nokia 3310’u yenileyerek günümüz teknolojisine uyarlayan Nokia geçtiğimiz günlerde telefonu tanıtmıştı. Efsane yılan oyunuyla beraber gelecek olan Nokia 3310‘un özellikleri de belli oldu.

2.4 inç QVGA ekran, 2 megapiksel kamera ve microSD girişi olan yeni Nokia 3310, 1 ay bekleme süresine sahip. 16 megabayt hafızası olan telefonun hafızası 32 GB’a kadar yükseltme imkanı mevcut. Günümüz akıllı telefonlarıyla kıyaslandığında geri planda kalan Nokia 3310, konuşma ve mesajlaşma üzerine tasarlanmış.

Tüm dünyada 49 Euro’dan satışa çıkacak olan telefonun Türkiye satış fiyatı 250 TL civarında olması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda satışa çıkarılması beklenen telefonda Wi-Fi olmaması, 2G’yi desteklemesi kullanıcılardan olumsuz yorum alsa da şimdiden satış rekoru kıracağı öngörülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here