Miray Daner kimdir Bir Litre Gözyaşı Kâinat Yürekli hastalığı ne?
Miray Daner kimdir Bir Litre Gözyaşı Kâinat Yürekli hastalığı ne?

Bir Litre Gözyaşı dizisi Kanal D ekranlarında başlayacak. Peki Kore uyarlaması olan dizide başrollerden biri olan Cihan Yürekli karakterini canlandıran Miray Daner kimdir, aslen nereli, kaç yaşında işte merak edilenler…

Âlem Iyi Kalpli: Yürekli ailesinin en büyük çocuğu… 18 yaşında, oldukça hoş, şirin, yaşam enerjisi yüksek bir kız. daima yaşıtlarından bir adım önde, akılcı, ayakları yere basan yapısıyla ailenin parlak, sorumlu, güvenilen çocuğu olmuş. Arkadaşları göre da sevilen, kollanan, sosyal yönü adaleli biri… Olaylara pozitif yakında olacak olan, hedeflediği her alanda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan ve oldukça başarılı bir genç… Gelecek vadediyor.

1 LİTRE GÖZYAŞI DİZİSİ KONUSU NEDİR: Ailenin önemini, inancın gücünü ve hayatın güzelliklerini gözler önüne serecek olan 1 Litre Gözyaşı’nda Sanem Çelik ve Miray Daner ’e; Tolga Tekin, Helin Kandemir, Ihtişam Mete ve Revna Çolak eşlik edecek. Evren (Miray Daner) ve ailesinin yaşam mücadelesini; hatıra yaşamanın değerine şive yaparak anlatacak 1 Litre Gözyaşı’nın genel hikayesi ise şöyle;

Evren, büyük bir heyecanla üniversiteye hazırlanmaktadır. Hayal ettiği gibi üniversiteyi kazandığında diğer bir heyecanın da içinde bulur kendini: “Aşk”. Yaşamaya yeni başladığını hisseden Âlem, gerçekte tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmıştır ve bunu birincil öğrenen annesi Figen olur. Figen, kızının ömrü yettiğince onun hayatını benzersiz ve kızının hak ettiği gibi geçirebilmesi için çetin bir mücadeleye girişir.

MİRAY DANER KİMDİR:  5 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Liseyi Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde okumaktadır. Ufak yaşlardan itibaren dizilerde rol üstlenmeye başlayan Miray Daner, oyunculuk kariyerine birincil kere 10 yaşında iken; 2009 ve 2010 sezonları aralarında yayın hayatını sürdüren Kumaş Bebek adlı dizide başlamıştır. En büyük hobileri aralarında müzik olan Miray Daner, çello ve piyano üzerine eğitim almaktadır. Miray Daner, Bez Bebek dizisinin peşinde 4 sezon her tarafında Papatyam adlı dizide oyunculuk yaparak uzun soluklu oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Şarkı söylemeye son derece alaka duyan Miray Daner, ses konusunda da eğitim almaktadır.

Disney Channel Türkiye kanalında izleyicisiyle buluşan Zil Çalınca adlı çocuk dizisinde Duygu karakterini canlandırarak burada başrol üstlenmiştir. Bütün çocuklar göre büyük bir alaka ve beğeniyle takip edilen Zil Çalınca adlı çocuk dizisinin gerisinde 2013 tarihinde Arkadaşım Max isimli komedi türündeki çocuk filminde ufak bir çocuğun ablasını canlandırmıştır. öte yandan o kadar çok önemli dizi projesinde yer alan Miray Daner, 2011 tarihinde beyaz perdeye taşınan Çınar Ağacı dizisiyle sinema dünyasıyla tanışmıştır.

Papatyam adlı dizide 121 birim her tarafında Gonca karakteri ile oyunculuk yeteneğini sergileyen Miray Daner, bu dizide Metin Akpınar ile birlikte rol almış olmasının kendisine çok şey kattığını ve set disiplininden, oyunculuğa değin öğrendiği böylece fazla şeyin onun bir uçtan bir uca olduğunu açıklama etmiştir.

Miray Daner, Amerika’da yayınlanan The O.C adlı diziden esinlenerek 2013 tarihinde yayınlama hayatına başlayan, Medcezir isimli dizide Beren Beylice karakterini canlandırmıştır. Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy ile baş rolü paylaşan Miray Daner, bu dizi bir uçtan bir uca fazla geniş bir kesim kadar sevilen ve takdir edilen yüzlerden biri haline gelmiştir. Serenay Sarıkaya’nın ufak kardeşi olan Beren Beylice rolünü üstlenen Miray Daner, 2015 tarihinde 77. bölümü ile sona eren Medcezir dizisiyle oyunculuk yeteneğini gitgide artarak katlamıştır.

Miray Daner, son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde Hilal karakterini canlandırarak oyunculuk kariyerini zirveye taşımıştır. Bu dizide Bergüzar Korel ve Halit Ergenç ile baş rolü paylaşan Miray Daner, memleketi uğruna her şeyi göze alan Hilal karakteriyle izleyici karşısına geçmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here