AK Parti Ankara adayı kulislerde konuşuluyor! Mahmut Övür açıkladı
AK Parti Ankara adayı kulislerde konuşuluyor! Mahmut Övür açıkladı

2019 yerel seçimleri öncesi partiler ipi göğüsleyecek adayı bulmak için hummalı bir çalışma içinde. Ankara’yı korumak isteyen AK Parti, namzet konusunda ince eleyip sıkı dokuyor. En doğru adayı bulmak için çalışmalarını sürdüren iktidar partisinde öne çıkan ismi Sabahleyin yazarı Mahmut Övür, bugünkü yazısında aktardı. En dikkat çeken isim ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun yıllardır en yakınındaki isimlerin başında gelen Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan oldu.

ANKARA İÇİN HASAN DOĞAN:AK Parti kulislerinde şu anda keza yeni hem de enerjik bir isimden söz ediliyor.” diyen yazan, o ismin Cumhurbaşkanının Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan olduğunu açıkladı. Oysa bu adaylık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hasan Doğan’ı bırakıp isteyip istemeyeceğine bağlı.

TUNA’NIN ŞANSI AZALDI: Ankara’da lokal tercih kulisleri” başlıklı yazısında “AK Partililer Doğan ismini Ankara’ya yakıştırıyor lakin Cumhurbaşkanı’nın buna müsade vermeyeceği söyleniyor.” ifadelerini kullanan Övür,  eski başkan Melih Gökçek’e ağır suçlamalar yönelten mevcut başkan Mustafa Tuna’nın kendi ayağına sıktığını yazdı.

CHP’DE MANSUR YAVAŞ SESLERİ: CHP’nin Ankara’daki tek umudu ise tekrar Mansur Yavaş olduğunu yazar Övür, “Yavaş, hemen şimdi kararını vermiş değil. Anket yaptırıyor, kanaat önderleriyle görüşüyor ve eski havayı yakalayamayacağı korkusu yaşıyor” dedi.

AK PARTİ’DE İSTANBUL İÇİN MEHMET CAHİT TURHAN ÖNE ÇIKTI: AK Parti kulislerinde İstanbul için icraatçı kimliğiyle bilinen Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın adının geçtiğini göze çarpan eden yazar, CHP’de ise önde olan ismin Akif Hamzaçebi olduğunu yazdı.

Mahmut Övür’ün yazısının tamamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here