Bursaspor-Ankaragücü maçında skandal anlar!
Bursaspor-Ankaragücü maçında skandal anlar!

Süper Ligin 8. haftasında Bursaspor ile Ankaragücü arasındaki karşılaşmada atılan birincil gol VAR’a takıldı. Mücadelenin 10. dakikası dakikasına gelişen Bursaspor atağında canice sahası dışarıya Sakho’nun vuruşunda top ağlarla buluştu. Hakem Serbest Yankayagolü verirken itirazlar üzerine VAR’dan gelecek haberi bekledi. Serbest Yankaya VAR odasından gelen uyarının ardından pozisyonu izledi ve top Sakho’ya gelmeden önce Stancu’nun rakibine yaptığı hareketin faul olduğunu saptama etti. Bursaspor’un attığı gol geçerli sayılmadı.

90+2. DAKİKADA BİR İPTAL DAHA

Karşılaşmanın 90+2. dakikası dakikasına, Allano Lima Bursaspor adına ağları sarstı, fakat bir kere daha gol iptal edildi. VAR’a başvurulmasının gerisinde, pozisyon öncesinde ofsayt olduğu gerekçesiyle gol geçerlilik sayılmadı.

VAR ODASINDA YALNIZCA 1 KIŞI!

Serbest Yankaya pozisyon sonrasında kulaklıktan VAR odasından gelen direktifleri dinledikten sonradan kenara izlemeye gitmeye karar verdi. Bu sırada yayıncı kuruluş ekranına VAR odasının görüntüsü geldi oysa “VAR odası”nda yalnizca bir kişinin olduğu göze çarptı. Bağımsızlık Yankaya kenara geldikten daha sonra ise diğer iki görevlinin de yerine oturduğu ekranlara yansıdı. Bursaspor-Ankaragücü maçında Riva’daki VAR odasında Alper Ulusoy ve Mustafa Öğretmenoğlu devir yapıyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here