Kayıp Evrim'le ilgili babadan dehşete düşüren iddia!
Kayıp Evrim'le ilgili babadan dehşete düşüren iddia!

Turhal’da yaşamış Istek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü Evrim Atış, 10 Temmuz günü sabah saatlerinde, Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Sati Atış’ın peşinden gitti. Evrim’in ardındaki geldiğini görebilen Sati Atış, gelini Istek’e seslenerek, torununun çadıra bırakılmasını istedi. Bir süre sonradan geri dönen Sati Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Bunun üstüne aile fertleri, çevrede arama yaptı; oysa Evrim bulunamadı. Ailenin ihbarı üzerine yaylaya jandarma ve İl Afet ve Ivedi Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi, bölgede arama çalışması başlatıldı.

tutuklu-baba-bu-kez-evrim-magarada-olabilir-dedi-ancak-iz-bulunamadi_1336_dhaphoto1

ANNE- BABA TUTUKLANDI

Aramalar sürerken çelişkili ifadeler veren Evrim’in annesi Istek ve babası Burhan Atış gözaltına alındı. Evrim’i en son çadırın önünde kardeşi 1,5 yaşındaki Sati ile oynarken gördüğünü, bu sırada kendisinin ahıra gittiğini, döndüğünde ise kızını göremediğini söyleyen anne Istek ile babası Burhan Atış, 23 Temmuz günü tutuklanarak, Zile Cezaevi’ne gönderildi. Evrim için “Traktörden düşüp, öldü; gömdüm” diyen peşinde da bu ifadesini değiştiren Burhan Atış, belirsizlik üstüne tutuklandı.

BU KEZ ‘MAĞARADA OLABİLİR’ DEDİ

Zile Cezaevi’nde tutuklu yer alan baba Burhan Atış’ın birkaç gün önce verdiği ifadede “Evrim, yakınlardaki bir mağarada olabilir” sözleri üzerine jandarma ekipleri, Yenisu ile Yeşilalan köyleri arasındaki Asarkaya Mağarası’nda arama çalışması yaptı. Lakin mağarada Evrim’e ait hiçbir ize rastlanmadı. Jandarma ekiplerinin, bölgedeki arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here