Kriz yaratan kayıp gazetecinin köşesi manâsız çıktı
Kriz yaratan kayıp gazetecinin köşesi manâsız çıktı

Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçisinin, Dışişleri Bakanlığı’ndaki görüşmesinde kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili bilgilerinin olmadığını, konuyu araştırdıklarını söylediği belirtildi.

Kaşıkçı önceki gün İstanbul’daki Suudi Arabistan büyükelçiliğine gitmiş, yakınları bir daha Kaşıkçı’dan haber alınamadığını belirtmişti. Suudi Arabistan’ın Ankara büyükelçisinin konuyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığı belirtilmişti.

NTV’nin haberine kadar Suudi Büyükelçi bakanlıktaki görüşmede Kaşıkçı ile ilgili bilgilerinin olmadığını ve konuyu araştırdıklarını söyledi.

2166766_55e4e8e519d7d2561fea19067bd90abd

Evrak işleri için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na gittikten sonradan ortadan kaybolan Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nerede olduğu hala bilinmiyor.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bizdeki bilgilere kadar hala konsolosluk binasında” derken, Suudi Arabistan’dan yapılan açıklamada Kaşıkçı’nın konsolosluk binasını terk ettiği bahis edildi. türk’ün ulaştığı Suudi Arabistan İstanbul Başkonsololuğu’ndan yetkililer, konsolosluğun konuyla ilgili diğer bir data vermeyeceğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı ise konuyla ilgili daha pozitif veri arayışında olduklarını belirtirken, Washington Post gazetesi Kaşıkçı’nın durumuyla ilgili ‘çok endişeli’ olduklarını gösteren bir izah etme yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here