Meşalenin yeni kıvılcımları yanmaya başladı
Meşalenin yeni kıvılcımları yanmaya başladı

Türk Eğitim Derneği’nin 10 Bin Genç Meşale Projesi dahilinde başarılarını kanıtlayan öğrenciler Ankara’da bir araya geldi. Dernek bugüne kadar yaklaşık 48 bin gence eğitim imkanı sundu.

Türk Eğitim Derneği’nin burs projesi 10 Bin Genç Meşale, başarısını kanıtlayan yeni öğrencilerle büyümeye devam ediyor. 37 TED Okulundan 186 Bütün Eğitim Burslu (TEB) öğrenci, Ankara’da bir araya geldi. Yeni TEB’liler, başlangıçta Türk Eğitim Derneği’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı. Öğrenciler namına Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Genel Sekreter Banu Konuksay, duygularını “Dernek olarak varlık sebebimiz başarılı ancak somut imkanı beceriksiz çocuklarımıza desteklemek. Bugüne değin 48 bine yakın gencimize el verdik. Onların hayatlarında bir umut, yollarında her daim destekçileri olduk. Görüyoruz fakat her bir gencimiz, gösterdiğiniz yolda, fikri hür vicdanı serbest, ne istediğini haberdar olan, ahlaklı, vatan, ahali, sancak sevgisi yüreğinde ve Türk Eğitim Derneği meşalesinin ışığını daha da parlatmak için tüm gücü ile çalışmaya devam ediyor. Huzurunuzda kendisini var eden bu çocuklara teşekkür ediyorum” sözleriyle belirtti.

“Cesur olun”

Kendileri gibi TEB’li olan ağabey ve ablaları ile buluşan öğrenciler geleceğe dair hayallerini “Geleceğe Mektuplar” adı aşağıda da kayıt altına aldı. Uyum programında bir söylev yapan Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, öğrencilere, “Siz bizlerin gururu Türkiye’nin geleceğisiniz. Vatan, halk müziği, sancak aşkı ile hayallerinizin peşinden koşabilmeniz için her daim yanınızdayız. Yeter ama isteyin yeter ki duygularınız ve aklınız geleceğe hizmet etsin, yeter oysa bu dünyaya bir iz vazgeçmek isteyin. Gözü Kara olun, sizin gibi ne istediğini haberdar olan gençler Türkiye’yi yukarı taşıyacak” dedi.

Türk Eğitim Derneği, burs projeleriyle bugüne değin yaklaşık 48 bin gence eğitim imkanı sundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here