Osmanlı Ocakları Elazığ İl Başkanlığı açıldı
Osmanlı Ocakları Elazığ İl Başkanlığı açıldı

Osmanlı Ocakları Elazığ İl Başkanlığı Kurucu Genel Başkan Kadir Canpolat’ın katılımlarıyla resmi olarak hizmete başladı. Törende konuşan Canpolat, “Osmanlı medeniyetini yaşamak ve yaşatmayı hedefleyen Osmanlı Ocakları’nın yeni bir il temsilciliğini açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Elazığ Merkez Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleşen törende Kuran tilavetiyle, hürmet duruşu ve İstiklal marşı okunmasıyla başladı. Tören ilk olarak il başkanlığına atanan Yunus Demirel’in şiir ve karşılama konuşmasıyla başladı. Törende sonradan Osmanlı Ocakları genel merkez teşkilat başkanlığına atanması için ismi geçen Bilal Osman, teşkilat yapısı ve ocağın misyonu ve vizyonu hakkında veri verdi. İstanbul Teşkilat Başkanı Cahit Celayir ise törende yaptığı konuşmada, “Teşkilatımızı durdurmaya çalışıyorlar, bizi engellemeye çalışıyorlar, bu salonu dahi bize devlet büyüklerimizin baskısıyla veriyorlar. Kefenli liderin kefenli askerlerini yıldıramayacaklar” dedi.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat ise törende yaptığı konuşmada Osmanlı Ocaklarının 72. il başkanlığının hizmete girdiği kaydederek, “ Bize yeni fetihler ve zaferler gerekiyor, bu yüzden ya Fatih’i geri ver, ya da Erdoğan’a zorlama ver Allah’ım” sözleriyle başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Osmanlı medeniyetini yurtta ve dünyada yeniden uzlaşma ve kardeşlik namına yaşatmak istiyoruz. Osmanlı medeniyetini yaşamak ve yaşatmayı hedefleyen Osmanlı Ocaklarının yeni bir il temsilciliğini açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetin değerlerinde, Ecdadın izini süreceğiz.”

Osmanlı’nın dünya yönetimini taklit eden ABD, orta doğuya kardeşlik, birlik ve birliktelik yerine aile kavgalarını getirdiğini belirten Canpolat, “Müslüman alemine fitne tohumunu serperek bölgeyi terör yuvası haline getirdi. Osmanlı döneminde ırksa kimlik ve diğer din ve dil ayrımcılığı yapılmadan yürütülen sistem şimdilerde yerini savaş ortamına bıraktı. Müslüman milleti tahkir ediliyor. Osmanlı Ocakları önce yurtta daha sonra Türk devletlerinde ve nihayeti dünya genelinde büyük bir teşkilat olma yolunda ilerlediğini görüyor ve gurur duyuyoruz. Teşkilatımızın ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde karşılığının olması ne değin dürüst bir iş yaptığımızı gösteriyor. 15 Temmuzda olduğu gibi o ruh ve manada 16 Nisan’da teşkilat yapımız ve bütün kademeler gece gündüz çalışıp ülke istikrarına gücümüz nispetinde katkı maddesi sağladık. Yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir bütçemiz olmadan, yoksa herhangi bir destek almadan ve bir şey beklemeden hizmet etmeye çalışıyoruz. Bölücü grupların karşı yerli ve ulusal duruşumuzla model bir teşkilat olduğumuzu ve ülkemizin en büyük bütün egemen bir STK’sı olduğumuzu da söyleye biliriz“ dedi. Canpolat, konuşmasında il başkanlığının açılışıyla yakından ilgilenen ve Cumhur ittifakına sahip çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ve MHP Elazığ il başkanlığına teşekkür etti.

Konferans salonunda son bulan başlangıç programı Osmanlı Ocakları İl Başkanlığında devam etti. İl Başkanlığı binasına geçen kalabalık heyet Osmanlı Ocakları andını okudu. Bayan kolları ve gençlik kollarıyla bir araya gelen Genel Merkez yöneticileri teşkilatın bütün yurtta olduğu gibi Elazığ’ın bütün ilçe ve beldelerde, teşkilatlanması istendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here