Ankaralılar “Birlik Aşuresi”nde buluştu
Ankaralılar “Birlik Aşuresi”nde buluştu

Çankaya Belediyesi’nin, sivil toplum dernekleriyle birlikte düzenlediği “Birlik Aşuresi” yoğun alaka gördü.

Uğur Mumcu Parkı’nda gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Birlik Aşuresi”ne katılan bütün sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. Taşdelen, “Mustafa Kemal aydınlığının olduğu bir Türkiye özlemi içinde olan bizler, Muharrem ayında ayrı olarak faaliyet yapmayalım aşuremizi birlikte kaynatalım istedik. Böylece Hacı Bektaş’ın dediği gibi, bir olalım, kocaman olalım, diri olalım dedik” diye konuştu.

“Her inanca eşit hizmet”

“Birlik Aşuresi”nin aydınlık bir yola hizmet ettiğini vurgulayan Taşdelen, “Zulüm bu topraklarda hiç bitmedi ama o zulme hiçbir vakit boyun da eğilmedi. Tuncel Kurtiz’in dediği gibi, biz bu dünyayı değiştiremedik ama o dünya ve zalimler de bizi değiştiremedi. Katiyen zulme ve zalime boyun eğmeyeceğiz, bugün olduğu gibi, el ele birlikte olacağız. Gücümüzü birliğimizden alıyoruz” dedi.

Göreve geldiklerinden bugüne, kimseyi ötekileştirmeden, siyasi inancı kökeni sebebiyle ayrım yapmadan çalıştıklarını gösteren Taşdelen, herkesin belediye başkanı olduğunu, cemevlerine de camilere de hizmet götürdüklerini vurguladı.

Taşdelen, en iyi ilçe belediyesi seçildiklerini, her alanda rekor kırdıklarını açıklama ederek, “Kreşler, havuzlar, pazaryerleri, kütüphaneler, parklar, Çankaya Evleri yaptık. Rantçı belediyecilik anlayışına karşı demokrat belediyeciliğin nasıl yapılacağını herkese gösterdik dedi.

Aşure ikramı Başkan’dan

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Arzuman Ocağı’ndan İsmail Dede’nin dualarıyla başlayan etkinlikte, vatandaşlara aşure dağıttı.

Ankara Dersimliler Derneği, Aydos Dernekler Federasyonu, Çorum Hitit Dernekler Federasyonu, Divriği Kültür Merkezi, Divriği Kültür Vakfı, Erzurumlular Dayanışma Federasyonu, Kars ve Çevre İlleri Halkçı Dernekler Federasyonu, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu ile birlikte düzenlenen etkinlikte, CHP Çankaya İlçe Başkanı Yeliz Aşçı, Çankaya Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Bülent Ateşoğulları, Çankaya Belediyesi Meclis Üyeleri, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyelerinin yanı sıra fazla sayıda vatandaş yer aldı.

Etkinlik, semah gösterisinin ardındaki, sanatkâr Cengiz Özkan, Tolga Sağ, Erdal Beyazgül ve Ersin Perçin’in verdiği konserle sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here