Ankara Büyükşehir Belediyesi şehit ve gazileri unutmadı
Ankara Büyükşehir Belediyesi şehit ve gazileri unutmadı

Ankara Büyükşehir Belediyesi “Şehit ve Gaziler Günü” dolayısıyla anma programı ve İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenledi.

Kuşcağız Aile Hayat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Şükrü Özek, AK Parti Keçiören Gençlik Kolları Başkanı Enes Sazak, Ankara Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile fazla sayıda gazi ve şehit ailesi katıldı. Kuşcağız Aile Hayat Merkezi üyelerinin hazırladığı program, dualarla anılan şehitler için hürmet duruşuyla başladı. Minik üyelerin Kur’an-ı Kerim tilavetinin gerisinde değişik gösterilerle devam eden “Şehit ve Gaziler Günü Programı” izleyenleri duygulandırdı.

Törende, 15 Temmuz şehit ve gazileri de unutulmadı. Dursun Ali Erzincanlı’nın hain darbe girişiminde epope yazan şehitler için kaleme aldığı “30 Kuş” isimli şiirinin okunması salonda duygu dolu anlar yaşanmasına niçin oldu. Çocuk Kulübü üyelerinden Yağız Kutlu’nun okuduğu şiir, uzun süre ayakta alkışlandı.

Programın sonunda yapılan İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda dereceye giren üyelere de farklı alanlara yönlendirilmiş hediyeler verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here