Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime büyük destek
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime büyük destek

Bugüne değin takriben 1 milyon gereksinim sahibi öğrenciye eğitim desteği veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim-öğretim döneminde de 60 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleşen eğitim desteği zarfında, ihtiyacı olan öğrenciler, okul idarecileri ve öğretmenler kadar belirleniyor. Oluşturulan listeler, okullar tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne buradan da Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne iletiliyor. Öğrencilerin ihtiyaçlarına ve bedenlerine göre giysi (mont-kaban) ve pabuç ölçüleri alınarak, eğitim yardımı koliler halinde okullara götürülüyor. Bot, kaban ile içinde 5 defter, suluk, cetvel seti, kalemtıraş ve silgi ile 2 düzine kalemin yer aldığı çantalar, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve mektep yöneticilerinin yanında öğrencilerin TC kimlik numaralarına göre özenle dağıtılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime verdiği önemin bir göstergesi olan eğitim yardımları, engelli rehabilitasyon okulları öncelikle almak üzere bütün ilçelerdeki kamuya ait okullarda gerçekleştiriliyor.

Bu yılki hedef 60 bin öğrenci

Bu sene 60 bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini gösteren Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, “Bugüne kadar 1 milyon öğrenciye yardımlarımızı ulaştırdık. Bu rakama bu yıl 60 bin öğrenci daha ekleyeceğiz. Hepsine 60 bin bot, 60 bin kaban ve 60 bin de kırtasiye malzemesiyle dolu çantaları hediye ediyoruz” bilgisini verdi.

Başkent’in dört bir tarafında eğitim veren okullarda başlatılan yardımların sene boyu süreceğini vurgulayan yetkililer, “Büyükşehir Belediyesi olarak sadece eğitim-öğretimin başladığı zaman yok sene boyu sürdürdüğümüz çalışmalarla öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here