Başkan Yaşar, Nevşehirlilerin misafiri oldu
Başkan Yaşar, Nevşehirlilerin misafiri oldu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Nevşehirli Dernekler Federasyonu’nun misafiri oldu.

Federasyonun daveti üzerine Keçiören Ayvalı Mahallesi’ndeki federasyon binasında Nevşehirli semt sakinleriyle kahvaltı yapan Başkan Yaşar, “Hiçbirimiz dinimizi, dilimiz, ırkımızı, mezhebimizi kendimiz seçmiyoruz. Bu ülke hepimize yetecek dek büyük ve bereketli topraklara sahip. Herkesin bir hayat felsefesi var. Siyasi kimliklerimizi kenara bırakıp, birlik ve kardeşlik içinde yaşamalıyız” dedi.

Mahalle sakinleri kardeşlik sofrası kurdu

Federasyon Başkanı Mehmet Eren’in ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıya; Başkan Yaşar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, federasyon yönetim kurulu üyeleri, semt muhtarları ve Ayvalı Mahallesi’nde ikamet eden Nevşehirli yurttaşlar katıldı.

Mahalle sakini kadınların evlerinde hazırladıkları birbirinden hoş kahvaltılıklar, gözleme ve börekler daima birlikte keyifle yenirken, koyu sohbetler yapıldı. Siyasetten uzak kahvaltı sofrasında birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik vardı.

Nevşehirlilerden Yaşar’a bütün destek

Ankara’da 125 bin Nevşehirli vatandaşın ikamet ettiğini, bunların 25 bininin Yenimahalle sınırları içerisinde yaşadığını anlatan Federasyon Başkanı Mehmet Eren, “Bizler Keçiören bölgesinde olmamıza rağmen sizi mükemmel tanıyor ve fazla seviyoruz. Yalnızca Yenimahalle için yaptıklarınız yok, birleştirici kimliğinizle bütün Başkent’e verdiğiniz dostça mesajlar gönüllerimizde yer buldu. İyi ki varsınız, iyi fakat bugün de yanımızdasınız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here