Başkan Yaşar M-LEAD dersinde
Başkan Yaşar M-LEAD dersinde

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Mektebim Koleji göre hayata geçirilen yeni eğitim modeli M-Lead (Yönetim-Liderlik, Girişimcilik ve Gelişim) dersi zarfında Batıkent Kampüsü’nün konuğu oldu.

Kampüs Müdürü Aysun Yılmaz’ın konut sahipliğinde okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen Başkan Yaşar, belediye başkanı ve işadamı kimliğiyle çocuklara girişimcilik ve lokal yönetimleri anlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı çerçevesinde ilkokul 4’üncü sınıf öğrencilerine genel ve lokal idareleri anlatan Yaşar, 7, 9 ve 10’uncu sınıflara da girişimcilik hakkında bilgiler verdi.

“Ülkenin geleceği sizlersiniz”

Hayattaki başarının okulda başladığını ifade ederek öğrencilerle sohbet eden Yaşar “Sizler başarılı olmak zorundasınız. Bu ülkenin aydınlık geleceği sizlersiniz” dedi.

Başkan Yaşar “Eğitim bir ülkenin olmazsa olmazıdır. Eğer çocuklarımızı, gençlerimizi sağlıklı bir eğitimle yetiştirilemezsek sağlıklı bir toplumu da oluşturamayız. Sizler soran, sorgulayan, üreten, fikirlerini özgürce ifade edebilen bireyler olmalısınız” diye konuştu.

“Belediyecilik yol, kaldırım işi değil, bir hayat biçimidir”

Lokal yönetimlerin yetkileri zarfında yapması gerekenleri de bir bir sıralayan Yaşar, Yenimahalle’de yapılan çalışmalardan da örnekler verdi. Yaşar, “Belediyecilik yol ve kaldırım işi yok, bir hayat biçimidir. Çünkü evinizin içi altın da kaplı olsa pencereden kafanızı uzattığınızda sosyal hayat yoksa etrafınızda nefes alacak donatı alanları, spor merkezleri, kültür merkezleri yoksa yaşadığınız yer cezaevi olmaktan ileri gidemez. İşte bizim işimiz sizlerin hayat alanlarını tehlikesiz, şen, huzurlu kılmak, yaşamaktan mutlu olduğunuz şehirleri hazırlamaktır” dedi.

Öğrencilerden gelen soruları da tek tek yanıtlayan Başkan Yaşar’a programın sonunda küçük bir öğrenci okul yönetimi adına çiçekle teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here