Ankara Büyükşehir Belediye Tuna:
Ankara Büyükşehir Belediye Tuna: "Köylerimize her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz"

Ayaş Belediyesi tarafından yeni alınan 15 meslek makinesinin hizmete girişi nedeniyle düzenlenen açılış törenine katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Hacı Turan ve Barıştırma Açık Fikirli ile Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım ve AK Parti Ayaş İlçe Başkanı Mustafa Pekol eşlik etti.

“Köylere su götürmek için peyderpey çalışıyoruz”

Ayaş’ta AK Parti İlçe Teşkilatı Eylül ayı Danışma Meclisi Toplantısı’na da katılan Başkan Tuna, ilçede devam eden yolların üretim çalışmalarını hızlandırdıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Su sorunu yaşayan köyler var, buralara içme suyu götürmek için an be an çalışıyoruz. Asfalt çalışmaları bittikten sonra köylerimizdeki su sorunlarına el atacağız. Bir Takım köylerin su deposu tatmin edici olmuyor. Bazılarının da hatlarının değişmesi gerekiyor. Büyükşehir olarak zorunlu çalışmaları yapacağız. Su indirimine ilk kez köylerden başladık. Köylerimize her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz. Ayaş’ta yer alan asıl yolların yüzde 80’ini ise tamamladık. Belli Başlı yolları tamamladıktan sonradan köyden mahalleye dönüşen bölgelerimizdeki yollara el atacağız. Asfaltlanmayan yol kalmaması için çalışıyoruz.”

“İmar Kanununu kolaylaştırdık”

Mahalleye dönüşen köylerde imar sorunlarına ilişkin vatandaşlardan gelen talepleri dikkate aldıklarını bildiren Tuna, “Burada yaşayan vatandaşlarımızın atalarından kalan arazilere konut yapılabilmesi için Belediye İmar yönetmeliğini kolaylaştırdık” dedi.

Başkan Tuna’nın göreve geldiği günden bugüne değin Başkent için manâlı hizmetlere imza attığını ifade eden AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, “Başkanımızın ilçe ilçe, köy köy gezdiğini, hizmet noktasında elinden gelen her şeyi yaptığını görüyoruz. Mustafa Tuna başkanlığında küçük sorunlar da giderilecek. Önümüzde 2019 lokal seçimi yapılacak. Alacağımız zaferle ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracağız” değerlendirmesinde bulundu.

Lojistik Üssü’ne ziyaret

Vatandaşlarla ve esnafla sohbet eden Başkan Tuna, Ayaş’tan sonradan Kahramankazan’da bulunan Lojistik Üssü’nü de ziyaret etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin ile birlikte Lojistik Üssü’nde çalışanlarla sohbet eden Başkan Tuna, ulaşım sıkıntısının çözülmesi için zorunlu talimatları vereceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here