Mamak Belediyesi finalde
Mamak Belediyesi finalde

TBL Federasyon Kupası benzeri finalinde Mamak Belediyesi, Akhisar Belediye Basketbol Takımı’nı 71-65 mağlup ederek finale yükseldi. Turnuvada çıktığı beş maçı kazanarak namağlup unvanını devam ettiren yeşil-beyazlılar, finalde Bursaspor ile karşılaşacak.

TBL Federasyon Kupası benzeri finalinde Mamak Belediyesi, Akhisar Belediye Basketbol Takımı’nı 71-65 mağlup etti. Prof Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda iki taraflı basketlerle başlayan maçta Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, üç sayı çizgisinde daha yüzdeli açılış yapsa da Akhisar farkın açılmasına izin vermedi ve ilk 5 dakika 10-10 eşitlikle geçildi. Pota aşağıda Efe Beşok’la etkili olan yeşil-beyazlılar, hücumda sırt sırta sayıları kaydederek birincil çeyreği 20-16 önde tamamladı. İkinci çeyreğe iki takım de daha sıkı savunmayla başladı. 7-0 hızlı yakalayan Akhisar, farkı eriterek öne geçti. Skor bulmakta can sıkıntısı yaşayan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, bu dakikalarda arka arkaya hücumlardan eli boş döndü. Periyodun son bölümlerinde Akhisar Belediye’nin 7’ye çıkardığı farkı yeşil-beyazlı ekip Neal’in sırt sırta attığı iki üçlükle 2 sayıya değin indirdi. İkinci çeyrek 41-39 Akhisar üstünlüğüyle geçildi. Ortak basketlerle başlayan üçüncü çeyreğin ilk 5 dakikası ise 49-48 Mamak üstünlüğüyle geçildi. Farkın bu dakikaya değin açılmadığı çeyreğin sonunda 7-0 hızlı yakalayan Akhisar Belediye, tekrar öne geçti. Üçüncü çeyrekte Akhisar, rakibine 57-52’lik fayda sağladı. Son çeyreğe sırt sırta basketlerle hücumda etkili başlayan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, farkı da eritmeyi başardı. Fakat üç sayı çizgisinden yüzdeli atışlar bulan Akhisar’ın cevabı gecikmedi. Maçın bitimine 3 dakika kala skor sıkıntısı atlatan Akhisar Belediye Basketbol Takımı, 6-0 seriyle öne geçen taraf oldu. Kalan bölümde skor üstünlüğünü koruyan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, Akhisar Belediye’yi 71-65 mağlup ederek finalde Bursaspor’un rakibi oldu.

“Mamak’a kupa ile döneceğiz”

Maçta lüzum oyuna giren bütün oyuncuların gerekse teknik ekibin büyük bir özveri gösterdiğini ifade eden Mamak Belediyesi Basketbol Takımı Antrenörü Faruk Beşok, “Bugüne dek turnuvada çıktığımız bütün maçlarda ekip ruhunu tam olarak sahaya yansıttık. Elde ettiğimiz başarı serisi bu birlikteliğin en büyük göstergesi oldu. Önümüzde üstünlük maçı var. Büyük uğraşlar sonucu geldiğimiz final maçını kazanarak Mamak’ımıza kupa ile dönmek istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here