MHP'de lokal seçim öncesi kamp başladı
MHP'de lokal seçim öncesi kamp başladı

MHP’de yerel seçim öncesi kamp programına başladı. MHP Lideri Bahçeli, teşkilatla birlikte kamp öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı’nı ziyaret etti.

MHP, lokal seçim kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaları hızlandıran MHP, 28-30 Eylül tarihleri aralarında Kızılcahamam’da kamp düzenliyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli ilk olarak sabahtan saatlerinde Kızılcahamam’da yer alan Ülkücü Şehitler Anıtı’nı ziyaret etti. Ziyarette Bahçeli şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı, Kuran-ı Kerim okundu ve tüm şehitlere dualar edildi.

Ardından Bahçeli beraberindeki Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, MHP Bayan Kolları Genel Koordinatörü Nevin Taşlıçay ve öteki partili kadınlarla Gökboru Otağında nehir içip sohbet etti.

Ziyaret Bahçeli’nin teşkilatla hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Temel konu “lokal seçimler”

Kampta lokal seçim öncesi yapılacak çalışmalarla AK Parti ile yerel seçimdeki ittifak konusu değerlendirilecek. AK Parti ile 24 Haziran seçimlerinde mutabık kalınan Cumhur İttifakının yerel seçimlerde de sürdürülüp sürdürülmeyeceği değerlendirilecek. Bahçeli, milletvekilleri ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleriyle 2019’un Mart ayında yapılması öngörülen yerel seçimlere hazırlık zarfında partinin stratejisini tahsis etmek için bir araya gelecek. Kampta yerel tercih öncesi yapılacak incelemeler ile belediye başkan adayları belirlendikten daha sonra yürütülecek çalışmalar da öncelikli olarak ele alınacak. Mevcut MHP’li belediyelerin taahhütlerini ne ölçüde yerine getirdiklerine ilişkin incelenen dosyalar gündeme gelecek. Hem Türkiye’nin idareli ve siyasi gündemine ilişkin sunumlar yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here