Karagedik tohum eleme tesisi Gölbaşı Belediyesine devredildi
Karagedik tohum eleme tesisi Gölbaşı Belediyesine devredildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi kadar Karagedik Mahallesi’ne yapılan tohum eleme tesisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesi arasında yapılan protokolle Gölbaşı’na Belediyesine devredildi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu’nun imzaladığı protokolle Gölbaşı ilçesi Karagedik Mahallesi’nde yapılan tohum eleme tesisinin ödev teslimi yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu, “Ankara’nın 6 noktasına yaptığımız tohum eleme tesisi yaptık. Çiftçilerimizin sellektör adını verdiği bu sistemle elediğimiz tohum yüzde 90 oranında sertifkalı ürün haline geliyor. Bu ürünleri de çiftçilerimiz piyasa fiyatının fazla daha aşağı bir fiyatla tedarik edebiliyor. Çiftçilerimize destek olmak için yaptığımız bu tesisi Gölbaşı Belediyesine devrediyor, işletmesini belediyemize bırakıyoruz. Çiftçilerimize uğurlu, bereketli olsun” dedi.

Devir teslim töreninde konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise, “Ilk Olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve kıymetli bürokratlarına Gölbaşı’na kazandırdığı bu güzel tesis için teşekkür ediyorum. Tesisisin işletmesi bundan sonradan belediyemize ait olacaktır, çiftçilerimize hayırlı olsun. Allah verimli kazançlar nasip etsin” dedi.

Tohum eleme tesisi ile birlikte hububat ekimi ve bakliyat ekiminin daha nitelikli ve verimli ülkü getirilmesi ve çiftçilere hesaplı açıdan katkı sağlaması hedefleniyor. Hem dinç ve ilaçlanmış hububat tohumu kullanılarak hastalıkların sebep olduğu kayıpların ortadan kaldırılması hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here