TİKA'dan Arnavutluk'ta Eğitime Takviye
TİKA'dan Arnavutluk'ta Eğitime Takviye

Arnavutluk’ta eğitim, sağlık durumu, yiyecek ve hayat güvenliğinin sağlanması, altyapılar ve karşılıklı tarihi ve kültürel mirasın korunması alanlarında manâlı projeler hayata geçiren TİKA, başlattığı “Çocuklar Mutlu, Balkanlar Umutlu Programı” kapsamında Arnavutluk’ta Tiran 18 nolu kreşin tadilatını yaparak eğitim materyali ve donanım desteğinde bulundu.

Tiran’da 3-6 yaş grubu 130 çocuğun eğitim aldığı anaokulu, Tiran Büyükelçisi M. Ahmet Yörük, Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj, TİKA Tiran Koordinatörü Necip Özay Özütok, Türkiye’nin kurum temsilcileri, davetliler ve ailelerin katılımları ile düzenlenen bir törenle açıldı.

Açılış töreninde konuşan Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj, somut katkılar sağlayan Türk devleti ve TİKA’nın çabuk bir şekilde hayata geçirdiği proje ile kreşin belediyenin en önemli yatırımları arasına girdiğini ifade etti. Bu yatırım sayesinde kreşin modern çağın gereklerine yerinde bir ışık halkası getirildiğini, 150 öğrenci kapasitesi bulunan kreşin bu destekle 300’e yakın öğrenci alabilecek bir konuma geldiğini belirten Veliaj, bu işbirliğinden nedeniyle TİKA ve arkadaş Türk halkına teşekkürlerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here