Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile Airbus'tan yeni uçak yapıları için uzlaşma
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile Airbus'tan yeni uçak yapıları için uzlaşma

İki şirket, gelecekteki ticari uçak tasarımlarında çözüm ortağı olarak uzlaşma sağladı.

Anlaşma, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil ve Airbus Avrupa, Kafkasya ve Orta Asya Taktik Başkanı Marco Miklis kadar İstanbul Airshow 2018’de düzenlenen törenle imzalandı. Anlaşmanın Airbus ve Türk Havacılık Uzay Sanayii arasındaki teknoloji ve inovasyon araştırma ortaklığını genişletme ve geliştirmede önemli olduğunun altını çizen Türk Havacılık Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Esas Kotil, “Türkiye’de teknolojik ortaklıklarımız arasına yeni ve çok kayda değer bir katkı daha sağladık. Dünyanın kayda değer şirketlerinden Airbus ile gelecekteki ticari uçak teknolojileri için yaptığımız anlaşma, şirketimizin teknolojik atılımlarında gösterişli bir şekilde ilerlediğini gösteriyor” dedi.

Airbus Kafkasya ve Orta Asya Strateji Başkanı Dr. Marco Miklis ise, “Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile 30 yıldır devamlı iki taraflı çalışmalarımıza bir yenisini daha katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türk havacılığının dünya havacılığına kattığı değeri göz önünde bulunduruyoruz. Airbus olarak bizler de bu doğrultuda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile birlikte katkı temin etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ve Airbus, bilgi odaklı kabiliyetleri ilerletmek üzere kaynakları ve bilgiyi birleştirerek daha yerinde maliyetli ve çevre dostu uçaklar için gelişmiş üretim yöntemleri üzerine ortak anlayış geliştirecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here