Romen başkandan minik Romen'e tedavisinde takviye sağlayan Başkan Yaşar'a ziyaret
Romen başkandan minik Romen'e tedavisinde takviye sağlayan Başkan Yaşar'a ziyaret

Romanya’nın başkenti Bükreş’in en büyük belediyesi Sektör 1 Belediye Başkanı Daniel Tudorache ve beraberindeki heyet, Ankara’da çare gören 11 yaşındaki Romen Madalin Marcia Lordache’nın çare, barınma ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek, teşekkür etti.

Başkan Tudorache, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret ederek, Yenimahalle Belediyesinin himayesi altına aldığı kanser tedavisi gören küçük Romen vatandaşı Madalin Marcia Lordache hakkında bilgi aldı ve destekleri için teşekkür etti. 11 yaşındaki Madalin’in Türkiye’deki çare, barınma ve sosyal ihtiyaçlarının tamamını karşılayan Başkan Yaşar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Madalin daha 11 yaşında. Dini, dili, ırkı, ne vatandaşı olduğu hiç kayda değer değil. O sadece bir çocuk. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Zübeyde Hanım Konukevimizde kalıyor ve tedavisi gidiyor. İnşallah birkaç ay daha sonra onu Romanya’ya sapasağlam teslim edeceğiz” dedi.

Yenimahalle’de yapılan çalışmaları ve yatırımları da maketleri üzerinden Başkan Tudorache’e anlatan Başkan Yaşar, ziyaretin anısına konuk başkana YENİMEK kursiyerlerinin el emeği çalışmalarından armağan etti. Romen Başkan Tudorache da Başkan Yaşar’a Romanya ulusal bankasının simgesi olan fotoğrafı armağan etti.

Madalin’e Romanya’dan forma sürprizi

Ziyaretin arkasından Madalin’i kaldığı konukevinde ziyaret eden Başkan Tudorache, çocuğun tedavi süreci hakkında yetkililerden data aldı. Madalin’le sohbet edip bol fol resim çekilen Başkan Tudorache, Romanya’nın köklü ekiplerinden Rapid Bükreş’in imzalı formasını Madalin’e elleriyle giydirdi. Ailenin Romanya’da kalan diğer 7 çocuğuyla ilgileneceğinin sözünü de veren Başkan Tudorache, “Tüm Romen halkı adına Yenimahalle’de bize desteğini esirgemeyen herkese minnettarız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here