Yenimahalle'nin 16'ıncı kurs merkezi açıldı
Yenimahalle'nin 16'ıncı kurs merkezi açıldı

On binlerce vatandaşa iş ve hobi eğitimi veren Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kurslarının 16’ıncısı Çamlıca Mahallesi’nde eğitime başladı.

Yenimahalle’nin 15 noktasında, 110 branşta ve 300 hoca ile 20 bine yakın kursiyere eğitim veren Yenimahalle Belediyesi, Çamlıca’ya da kurs merkezi kazandırdı. 3 derslikle, 9 branşta eğitimlerin verileceği merkezde ilk ders zili çaldı.

Hedefimiz 25 bin kursiyer

YENİMEK’e fazla siklet veren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “YENİMEK sadece hobi kursları değil bununla birlikte iş edindirme kurslarıdır. Daha da önemlisi bu kurslar insanları kaynaştırarak komşuluk, arkadaşlık ilişkilerini geliştiriyor, birliği beraberliği ve geleneklerin yaşatılmasını sağlıyor. Hedefimiz bu sene 25 bin kursiyere gelmek. 16’ıncı kurs merkezimiz Çamlıca sakinlerimize şanslı olsun” dedi.

Kayıtlar devam ediyor

Şiş örgü, Ahşap boyama, Mefruşat, Özel gün ve düğün şekeri dekor, Takı tasarım, Kurdele nakışı, Tel kırma ve iğne oyası branşlarında, 160 kursiyerle eğitime başlayan merkeze evraklar ise devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here