Ankara Büyükşehir Belediyesinden bir yaşam merkezi daha
Ankara Büyükşehir Belediyesinden bir yaşam merkezi daha

Başkent’e yeni bir yaşam merkezi daha kazandıran Ankara Büyükşehir Belediyesi, Osmanlı Aile Hayat Merkezi ve Hanımlar Lokali’nin açılışını gerçekleştirdi. Ankara Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, ”Osmanlı Aile Hayat Merkezimizde 36 öbür branşta kurslar olacak” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e yeni bir aile hayat merkezi daha kazandırdı. Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Hanımlar Lokali’nin açılışını Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz yaptı. Etlik’te bulunan Osmanlı Aile Yaşam Merkezi bünyesinde hanımlar lokali, gençlik, yaşlılar ve engelliler merkezi, çocuk kulübü, kapalı pazar alanı, 140 araçlık otopark, bay-bayan yüzme havuzları, spor salonları, hamam, sauna ve buhar odaları yer alıyor.

Çok amaçlı bir merkez yaptıklarını gösteren Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, ”Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna’nın 2018-2019 eğitim-öğretim yılına yetişsin talimatı üzerine çalışmalarımızı tamamladık ve Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Hanımlar Lokali’ni hizmete açtık. Burasıyla birlikte Hanımlar Lokallerimizin sayısı 22 oldu. Hanımlarımıza ve beylerimize karşın değişik eğitim faaliyetleri, spor faaliyetleri ve seminerler verebileceğimiz yerler gitgide artarak artıyor. Osmanlı Aile Hayat Merkezimizde 36 farklı branşta kurslar olacak. bununla beraber yeni bir başvuru başlattık. Anne ve çocuk eğitim alanımız var. Günümüz şartlarında anne ile çocuğu bir araya getirip birlikte faaliyet yapmaları gerektiğini düşündük. Annelerimizin lokalden faydalanıp, yüzmeleri için fırsat oluşturacağız. Konferanslara katılabilecekler, bu vesileyle da çocuklarımıza çocuk gelişimi uzmanlarımız eğitim faaliyeti yaptıracak” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaş memnuniyetini öncelediğini vurgulayan Yılmaz, Osmanlı Aile Hayat Merkezi ve Hanımlar Lokali’nde alan potansiyelini de düşünerek 45 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Osmanlı Aile Yaşam Merkezinde okuma odası-kitaplık, internet salonu, sınıf, kurs odaları, oyun salonu, kabul salonu, mescit, erkek ve kadın almak üzere iki yarı olimpik yüzme havuzu, spor salonları, sauna ve hamamlar yer alırken, el sanatları ve hobi kursları, enstrüman kursları, Türk sanat müziği, Türk insanlar, resim, iğne oyası, ahşap boyama, cam boyama, seramik boyama, kokulu taş, keçe, kağıt rölyef, takı tasarımı, taş boyama, mefruşat kursları da açılacak. 7’den 70’e mahalle sakinlerine hizmet verecek merkezde hem İngilizce’den matematiğe, fen bilgisinden Türkçe’ye, Osmanlıca’dan Kur’an-ı Kerim’e değin fazla sayıda kurs da yer alacak. “Huzurlu Aile, Tehlikesiz Gelecek”, ”İlim İrfan Yolunda Hanımlar”, ”Sağlıkta Bilinçliyiz”, ”Aktif Anneler Mutlu Çocuklar” konulu bireysel gelişim seminerlerinin yoğun olarak düzenleneceği Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’nde sosyologlar ve psikologlar aile danışmanlığı hizmeti de verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here