(Özel haber) İHA'nın sesini duyurduğu sedef hastası hayata tutundu
(Özel haber) İHA'nın sesini duyurduğu sedef hastası hayata tutundu

İhlas Haber Ajansının (İHA) sesini duyurduğu sedef hastası Musa Sümbül, Ankara’da Eczacı Reyhan Aliusta doğruca hastalığından kurtuldu. Eczacı Reyhan Aliusta, “Sedef ya da egzama hastaları bundan böyle devasız olmasınlar” dedi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yaşamış 42 yaşındaki Musa Sümbül, 23 yıl her tarafında sedef hastalığıyla çaba etti. Bir sabahtan uyandığında derisinde kızarıklıklar olduğunu görerek hastaneye giden Sümbül, kendisine bahşedilen ilacı kullandı oysa derisindeki kızarıklıklar artarak devam etti. Antalya Tıp Fakültesinde kullandığı ilacın zıt tesir yaptığı söylenen Sümbül’ün derisinde daha sonra pullanma ve iltihaplanma oluştu. Ellerinde, kollarında, ayaklarında, kulaklarında, yüzünde ve kafa derisinde oluşan kalın ve sert tabaka Sümbül’ü çalışamaz ışık halkası getirdi. Gitmediği yer kalmayan Sümbül’ün durumunu yaklaşık 2 ay önce İhlas Haber Ajansının (İHA) haberinden görerek kendisine ulaşan Eczacı Reyhan Aliusta, Sümbül’ü tedavi etmek üzere Ankara’ya çağırdı. Yaklaşık 2 aylık tedavi gören Sümbül’ün tedavisinde büyük başarı elde edildi.

“Her geldiğimde iyileştiğimi gördüm”

Yıllarca bu hastalıkla çaba ettiğini ifade eden Sümbül, “Antalya Tıp’ta olsun, Ankara’da olsun, Sivas Balıklı Göl olsun hiçbir çözüm bulamadım. İyileşti, arkasından baştan çıktı. Doktorlar kesin çözüm olmadığını söyledi. Takriben 2 ay önce Ankara’dan Reyhan Hanım bana ulaştı. Ben bedensel durumumun iyi olmadığını söyledim. Kendileri tüm masraflarımı karşıladılar, ben Ankara’ya geldim ve tedaviye başladım. 2 aydır 20 miligram olarak kullanıyorum, her gelişimde iyileştiğimi gördüm. Şuanda hiçbir şeyim kalmadı” diye konuştu.

“Beni tersliyorlardı”

Çevresinden kötü tepkiler gördüğünü anlatan Sümbül, “Yaşamayı beklemiyordum. İşe çıkıyordum beni tersliyorlardı. Lokantaya oturuyordum bana zıt bakıyorlardı, kaç defa intihara teşebbüs ettim. Şimdi ise çok mutluyum, halk müziği bana sarılıp gülüyorlar, tokalaşıyorlar. Yakın çevremden hoş tepkiler alıyorum. Hastalığım fazla fena aşamadaydı, Türkiye’de görmediğim yer kalmadı, hiç umudum kalmamıştı. En son burada umudumu buldum. Ben bununla beraber astım hastasıydım, bu ilaçla birlikte astım ilaçlarımı da bıraktım” ifadelerini kullandı.

“Kişinin bağışıklık sistemi düşükse sedef kavgacı olabiliyor”

Sedef hastalığının dünyada tedavisi olası olmayan rahatsızlık türlerinden biri olduğunu ifade eden Eczacı Reyhan Aliusta, bu hastalığın bağışıklık sistemiyle alakalı olduğunu söyledi. Aliusta, “Dünya nüfusunun yüzde 2’sini etkileyen bir cilt rahatsızlığıdır sedef. Genellikle 20 yaştan itibaren görülüyor, tabii bu daha küçük yaşlara da inebilir. Sedef hastalığında kişinin bağışıklık sistemi fazla düşükse yayma orada ya da rahatsızlık daha artı kavgacı olabiliyor, oysa bulaşıcı değildir” dedi.

10 yıldır cilt hastalıkları üstüne araştırmalar yaptığını gösteren Aliusta, deri yüzeyinde kullanılacak preparatların sadece hastayı rahatlatmaya yaradığını fakat Devitale Splus ile içeriden sistemik çare gerektiğini dile getirdi. Aliusta, “Biz bağırsak florasını düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendiriyoruz. Çünkü bağırsaklarımız bizim ikinci beynimiz ve iletken bir durumda. Dolayısıyla bağırsak florası bozulduğunda antijenler kan dolaşımına geçiyor ve bağışıklık sistemini çökertiyor. Biz de bağırsak florasındaki zararlı bakterileri göndererek faydalı bakterileri de besleyip prebiyotik etki yaparak, bağırsak florasını düzenleyip hastanın bağışıklık sistemini güçlendiriyoruz ve hastanın bağışıklık sistemi güçlenince de hastalıkta fazla başarılı oluyor. Devitale Splus kullanan hastaların bağırsak floraları değişiyor, plakların daha artı yayılması engelleniyor. Hastanın kilosuna kadar dozu ayarlanıyor, 2 ila 6 ay arasında bir çare süreci oluyor” şeklinde konuştu.

Devitale Splus’un Tarım ve Orman Bakanlığınca onaylanmış bir mahsul olduğunu aktaran Aliusta, sedef hastalarına seslenerek, “Sedef veya egzama hastaları artık çaresiz olmasınlar, biz bu ürünümüzle büyük başarılar elde ettik” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here