Ankara'da aynı zamanlı yangınlar korkuttu
Ankara'da aynı zamanlı yangınlar korkuttu

Ankara’da öbür adreslerde eş zamanlı meydana çıkan yangınlar, hareketli anların yaşanmasına neden oldu. Can kaybının yaşanmadığı olaylarda, fiziki hasar meydana geldi.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde sabahın birincil saatlerinde meydana gelen eş zamanlı yangınlar, itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı. Edinilen bilgilere göre, Karapürçek Mahallesi Orhan Kemal Caddesi üzerinde bulunan 4 katılı bir apartmanın çatısında az önce belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarlı havanın etkisiyle hızla çoğalan alevler, dakikalar içinde bütün çatıyı sardı.

Yoğun dumana maruz kalarak uyanan apartman sakinleri, kendi imkanlarıyla binayı tahliye ettikten sonra itfaiyeye ihbarda bulundu. Kısa süre içinde adrese çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. 112 Acil Servis ekipleri de tedbir amaçlı yangın yerinde hazırlanmış bekledi. Dört bir koldan alevlere müdahale eden itfaiye erleri, yangının dairelere sirayet etmemesi için zamana aleyhinde yarıştı. Ekiplerin bir saatlik uğraşları sonucu denetleme altına alınan yangında can kaybı yaşanmazken, bedensel zarar oluştu.

Park halindeki araba alevlere teslim oldu

İtfaiye ekiplerinin yanan çatıya müdahalesi esnasında bir öteki yangın ihbarı da Altınpark Mahallesi’nden geldi. Malazgirt Caddesi üstünde park halinde yer alan 06 TKB 80 plakalı araba, motor kısmından alev alarak yanmaya başladı. İhbar üstüne hemen harekete geçen itfaiye erleri, alevler içinde kalan otomobile müdahalede bulundu. Yangın diğer araçlara sıçramadan denetleme altına alınırken, yanan otomobil kullanılamaz ülkü geldi.

Her iki yangının da çıkış nedeni araştırılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here