Vatandaşla ‘Halk Meclisi' havasında buluşma
Vatandaşla ‘Halk Meclisi' havasında buluşma

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın katılımıyla sorunların dinlendiği halk buluşmasının bu haftaki adresi Yakacık, Bağlarbaşı ve Festival Mahalleleri oldu.

Esnaf ziyaretinin peşinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Ak, yoğun ilgi ve sevgiyle karşılandı. Keçiören Belediyesi personelleri tarafından kurulan platformda gerçekleştirilen buluşmada vatandaşlarla sohbet eden Başkan Ak, sorunların çözümü için farklı alanlara yönlendirilmiş notlar aldı. Keçiören Belediyesi birim müdürlerinin de hazırlanmış bulunduğu buluşmada kimi vatandaşların problemleri derhal çözülürken kimi vatandaşların problemleri ise ilgili bölüm müdürlerine aktarıldı. Her hafta öbür mahallede kurulan platformda Başkan Ak’la mülâkat fırsatı bulan vatandaşın mutluluğu gözlerine yansıdı. Problemleri çözüme kavuşturulanlar ise Başkan Ak’a teşekkür etti.

“En bereketli belediyecilik gönülleri fethetmektir”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşların gönlüne dokunmak gerektiğini ifade eden Başkan Ak, vatandaşlardan aldığı güçle hizmetlere devam edileceğini belirterek, “Gönül belediyeciliği ve sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçirme konusunda güçlük çekmeyen bir belediyeyiz. 10 takvim yerel idare deneyimimizden yola çıkarak, en bereketli belediyecilik faaliyetinin sadece altyapı, üstyapı ve çevre düzenlemeden ibaret olmadığını iyi biliyoruz. Bu bakımdan herzamanki belediyecilik anlayışının ötesine geçerek gönülleri fetheden ve vatandaşlarımıza yalnız olmadıklarını hissettiren çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

“Halk Müziği buluşmalarını her mahallemizde gerçekleştireceğiz”

Vatandaşın problemlerini bire bir gerçekleştirdiği görüşmelerle dinleyerek, onların yüzlerine yansıyan sıkıntının ne derecede olduğunu kavrayış fırsatı bulduğunu kaydeden Başkan Ak, “ Biz Keçiören olarak büyük bir aileyiz. Her bir vatandaşımızın ayrı ayrı problemi var. Bu problemlerin çözümü için insanlar meclisi havasında yürüttüğümüz buluşmalar oldukça bereketli geçiyor. Hem bir yönetici olarak ayrıca de bir insan olarak vatandaşlarımızın gözlerine yansıyan sıkıntılarını halletmek gönül rahatlığı veriyor. Millet buluşmalarını bu yüzden çok önemsiyorum. Buluşmalarımızı Keçiören’in her mahallesinde gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here