Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden pet -shop sahiplerine eğitim
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden pet -shop sahiplerine eğitim

Hayvan haklarını önceleyen eğitim programı dahilinde pet-shop sahiplerine, hayvan sever vatandaşlara ve sivil toplum kuruluşları üyelerine, “Ev ve Süsleme Hayvanı Satış Yeri Eğitimi” ile ”Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” verildi. Pet-shop açılmak ya da lokal havyan koruma görevlisi almak isteyenlere yönelik gerçekleştirilen eğitim programı sonrasında sertifikaları da verilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programında yerel hayvan koruma görevlilerinin yetki ve sorumlulukları uzmanlar tarafından tek tek anlatıldı. Beş günlük eğitim programında hayvan davranışı, hayvan bakımı ve beslenmesi ilk kez elde etmek üzere hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, işaretlenmesi, sahiplenilmesi ile ev ve süsleme hayvanları satmak, barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş, açılış, ruhsat, egzersiz ve yoklama yönetmeliğiyle ilgili bilgiler verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sıhhat İşleri Daire Başkanı Paşa Enver Baysa, hayvan hakları konusunda Başkentli vatandaşları bilinçlendirmek istediklerini belirterek, ”Büyükşehir Belediyesi olarak Sivil Toplum Kuruluşları ile iş birliği içinde hayvanlarımızı gözetmek istiyoruz. Bu işbirliği ve farkındalık tamamen daha verimli sonuçlar alacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Alo 153 Mavi Masa hattına gelen uygulama ve şikayetlere tarafından 2018 yılında yaklaşık 10 bin hayvana karşın sorunu çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, 8’i hayvan ambulansı edinmek üzere toplam 16 adet araçla 24 saat sokak hayvanlarına karşın hizmet vermeyi sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here