Osmanlı Ocakları Milletlerarası Teşkilat Başkanlığı'na Melih Göğebakan atandı
Osmanlı Ocakları Milletlerarası Teşkilat Başkanlığı'na Melih Göğebakan atandı

Osmanlı Ocakları Uluslararası Teşkilat Başkanlığı’na Melih Göğebakan atandı.

Osmanlı Ocakları Milletlerarası Teşkilat Başkanlığı’na Melih Göğebakan atandı. Osmanlı Ocakları Genel Başkan Basın Danışmanı Muhammed Yavaş, Türkiye’de olduğu gibi bütün dünya genelinde Osmanlı Ocakları’nın temsilciliklerinin açılacağını belirtti. Yavaş yaptığı açıklamada, “Osmanlı Ocakları Türkiye’de teşkilatlanmasını son vermek üzere. Yurdumuzda olduğu gibi bütün dünya genelinde büyük bir teşkilat olma yolunda bugün merkezimizde çok ciddi ve etkin bir atama gerçekleşti. Kültür Turizm Bakanlığı bünyesinde Avusturya’da belgelere dayanan çekimleri için yer alan Melih Göğebakan’ın isteği üzere Milletlerarası ve kurucu Genel Başkanımız Kadir Canpolat milletlerarası pozisyonda Dış Ülkelerden Sorumlu Teşkilat Başkanlığına atanmasıyla teşkilatın büyük hareketin ve hazırlığın temellerinin atıldığını söyleyebiliriz. Melih Göğebakan Genel Başkanımız Kadir Canpolat’ın öncülüğünde ilk önce bütün Türk devletlerinde yapılanmaya gidecek. Osmanlı Ocakları bundan böyle Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan gibi ülkelere ülke sorumlusu atayarak Osmanlı medeniyetini yeniden tüm dünyaya uzlaştırma ve kardeşlik adına kazandırmak için harekete geçtiğini söyleyebiliriz. Göğebakan’ın yerli ve ulusal projelerine yenilerini Osmanlı Ocakları ailesiyle birlikte hazırlanacağını söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Konu ile alakalı açıklama yapan Melih Göğebakan ise şunları kaydetti:

“Avusturya’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde belgeli çekimleri için bulunuyoruz. Keza Avustralya Osmanlı Ocakları ülke sorumluluğu için çalışmalar başlattık. Bu yöndeki girişimlerimizi gören Genel Başkanımız Kadir Canpolat bize Milletlerarası Teşkilat Başkanlığını yerinde fark etti. Bizde bu kutlu ve mübarek davanın içinde bulunmaktan haysiyet duyacağımızı belirterek bahşedilen bu görevi kabul ettik. Ilk Olarak Avusturalya ve bölgede bir dizi atamalar yapacağız. Cumhuriyetin değerlerinde ecdadın izinde milletimize hizmet etmeyi hedefliyoruz. Bugün dünyanın Osmanlı dönemindeki huzura, kardeşliğe, saygınlığa ve insani yaşama her zamankinden daha fazla gereksinim duyulduğu görülüyor. Bizlerde Osmanlı Ocakları ailesi olarak dünyanın kurtuluşunun Osmanlı medeniyetinde saklı olduğunu biliyor ve artık heybetli çalışmalarla dünyaya insanlık adına mührünü vurmuş medeniyetimizi baştan ayağı kaldırmaya çalışacağız.”

“ABD kan dökmeye devam ediyor”

Konu ile alakalı açıklamada bulunan Genel Başkan Kadir Canpolat, “Bugün ABD, taklit edilen Osmanlı sistemiyle yani hanlık, hakanlık, padişahlık ve nihai başkanlık sistemini geliştirirken, sistemsel olarak Osmanlı Devleti’ni taklit etmiş ise de onun ruhuyla hareket edememiştir. Haz sahibi değildir. Silah ve savaşla kan dökmüştür, dökmeye de devam etmektedir. Çoğu devleti ve toplulukları sömürmüş, yıkmış ve onların esas adalet ve hürriyetlerini kundaklamıştır. Uzlaşma içinde yaşayan dünyanın Orta Doğusu bugün kan gölü halindedir. Osmanlı Devleti’nden sonra dünyayı yönetmeye çalışan ABD’nin fena yönetimidir. Fakat dünya düzeni içinde adaleti ve düzeni tesis eden Osmanlı’nın varlığından çekinen zalim ülkeler mazlum olan ülkeleri mağdur edemiyordu. Osmanlı Devleti kendi milleti gibi dünyada yaşayan bütün insanların esas adalet ve hürriyetlerini gözeterek bir ahlak ve bir saygınlık üstüne yargı ve ihlasla kötülüklerin önünde bir set gibi kalkan gibi duruyordu. Bugün kötülüklerin ve terör yuvalarının varlığını destekleyen haline gelen ABD’nin Osmanlı gibi olamadığı görülmüştür. Dünya büyük bir medeniyete muhtaçtır. Bu uygarlık daha önce yeryüzüne model olan Osmanlı medeniyetidir. Osmanlı medeniyetini bitmiş dünyaya hâkim kılacak ve temin edecek yegâne kurum Osmanlı Ocakları’dır. Bizler de bu kutsal kurumda barışı, kardeşliği, birlik ve bütünlüğü aşılayarak önce milletimize, daha sonra tüm dini ve dili ne olursa olsun yenidünya düzenine yaşayıp ve yaşatmaya çalışacağız. Bu anlamda Melih Göğebakan Başkanımızla büyük projelere imza atacağımıza inanıyor, tebrik ediyorum. Kurumumuza ve dünya kamuoyuna hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Melih Göğebakan kimdir?

1974 Osmaniye doğumlu olan Göğebakan, orta ve lise öğrenimini yine Osmaniye’de tamamladı. İmam hatipli olan Göğebakan, evli ve 2 çocuk babası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here