İsmail Kartal:
İsmail Kartal: "Biz Ankara'da antrenman gerçekleştirmek için saha arıyoruz"

Kartal maç ile ilgili ise, “Biz Ankara’da antrenman yapmak için saha arıyoruz” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu müsabakasında Serik Belediyespor’u ağırlayan MKE Ankaragücü, mücadeleden 2-1 şampiyon ayrılarak kupada bir üstteki tura yükseldi. Maç sonrası gazetecilere değerlendirmelerde yer alan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, “Bugün kupanın birincil maçını oynadık. Takımda eksik kısmet bulan oyuncularımız vardı. Onun açık havada genç takımdan Kaan’a talih verdik. Az şans bulan arkadaşlarla sahaya çıkıp onların durumu görmek ve değer biçmek istedik. Hafta sonu da fazla önemli bir maçımız var. Bazı sakat oyuncularımız var. İyi ve disiplin başladık. 2-0 dan sonradan oyuncularım azıcık kişisel oynamaya başladılar. Bu yüzde devre 2-1 bitti. İkinci yarıda istediğimiz oyunu oynayamadık. Sonuçta koruma güdüsüyle maçı bu şekilde bitirip turu geçtik” ifadelerini kullandı.

“Biz Ankara’da antrenman gerçekleştirmek için saha arıyoruz”

Karşı Taraf takımın iyi motive olduğunu belirten Kartal, “Muhalif takımı tebrik ediyorum. Muhalif proje takımıymış ve 14 tane sahaları varmış. Bu çok güzel bir şey. Biz Ankara’da antrenman gerçekleştirmek için saha arıyoruz. Bir tane sahamız var zemini iyi olmadığı için sakatlanan oyuncularımız oldu. Sahamızın yenilenmesi için girişimlere başlandı. Ama bunların fazla daha önce olması gerekiyordu. Burası Süper Lig. Bunlar biran önce olmalı oysa takımı motive edebileyim. Ben her şeye karşın takımı en iyi şekilde motive etmeye çalışıyorum” biçiminde konuştu.

“Ameliyat olma durumum var”

Sağlık durumundaki sorunlara da değinen Kartal, “Son 2 aydır boynum ve omzumdaki ağrılarım arttı. Doktor boyunluk verdi. Cuma günü bunu çıkartacağız. Ameliyat olma durumum var. Pazar günü her yerde tetkik olacağım. Ameliyat olmam gerekiyorsa ameliyat edecekler. Lakin tarihi ve zamanı biz ayarlayacağız. Maçların durumuna kadar ayarlayacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here