TOKİ Başkanı Turan'dan Hamamarkası'na ziyaret
TOKİ Başkanı Turan'dan Hamamarkası'na ziyaret

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Altındağ Belediyesi göre restore edilerek Ankara’ya kazandırılan Hamamarkası bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Çok sayıda derneğe, vakfa, temsilciliğe, sivil toplum kuruluşuna, kültür ve sanat merkezine konut sahipliği yapan Hamamarkası bölgesini ziyaret eden TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’a Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de eşlik etti. Başkan Tiryaki, Turan’a Hamamarkası’nda yalnızca ev alanı olarak ayrılan bölgeyi tanıttı ve burada gerçekleştirilecek proje hakkında data verdi. Tiryaki, “Yatay mimariye uygun, eski dokuya sahip bir semt olacak. şu anda 60 tane konak iyice 100 sene öncesinin tekniğiyle yapılıyor. Hiçbir yerinde beton yok. Birkaç ay daha sonra 15 tanesinde oturulur. 60 tanesinde de inşaat sürüyor. Cümbür Cemaat ofis yerine getirmek istiyor, biz bunu istemiyoruz. Burada oturacak birilerini arıyoruz” dedi.

“Yatırımcıların gelip bölgeyi görmesini istiyoruz. Yüksek binalardaki evlere yüksek paralar vereceklerine oraların 2-3 kat büyüklüğünde, bahçesi ve otoparkı olan evleri seçim etmelerini öneriyoruz” diyen Başkan Tiryaki, TOKİ Başkanı Turan’a bölgenin geçirdiği başkalaşım sürecinden de bahsetti. Bundan 6-7 sene öncesine kadar insanların içinden geçmekten korktukları Hamamönü ve Hamamarkası bölgesine bugün büyük bir ilginin olduğunu söyleyen Tiryaki, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here