3. Kahramanmaraş Tanıtım Günleri Başlıyor
3. Kahramanmaraş Tanıtım Günleri Başlıyor

Kahramanmaraş Valiliği himayesinde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kahramanmaraşlılar Derneği öncülüğünde 27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nin üçüncüsü gerçekleştirilecek.

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) etkinlik alanında düzenlenecek Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nde Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile farklı alanlara yönlendirilmiş kurum ve kuruluşların stantları yer alacak.

Kahramanmaraş ilinin kültürü, turizmi, ekonomisi, gelenek ve göreneklerinin her yönüyle tanıtılacağı tanıtım günlerinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, açtığı stantta ildeki değişim ve dönüşümü yansıtacağı gibi sürekli projeleri de ziyaretçilere tanıtacak. Birçok proje görselleriyle katılımcılara sunulacak.

27 Eylül Perşembe günü saat 11.00’de açılışı yapılacak olan Tanıtım Günleri’nde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi standında şehrin bölgesel ve kültürel değerleri anlatılarak farklı alanlara yönlendirilmiş ikramlar da ibraz edilecek.

Dondurma, Bölgesel Ürünler ve Meyan Şerbeti İkramı

Kahramanmaraşlı siyasetçiler, bürokratlar, akademisyenler, sporcular, meslek adamları ve sivil toplum kuruluşlarının yer alacağı faaliyet zarfında sanatçılar 4 gün baştan başa sahne alacak. Program dahilinde çeşitli stantlarda ziyaretçilere ikramlar yapılacak. Meşhur Kahramanmaraş dondurması, ilk kez salça, biber, tarhana vb. edinmek üzere şehrin çeşitli ürünleri ile meyan şerbeti de ziyaretçilere edilecek ikramlar arasında.

Ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek Ankara Kahramanmaraş Tanıtım Günleri 30 Eylül Pazar günü sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here