Ana sayfa Güncel CIA Türkiye İle İlgili Gizli Bilgileri Açıkladı

CIA Türkiye İle İlgili Gizli Bilgileri Açıkladı

100
0
PAYLAŞ

Uzun yıllar Türkiye’nin başına bela olmuş Ermeni terör örgütü ASALA ve halen ülkemizin en büyük sıkıntılarından biri olan PKK’nın CIA belgelerine yansıması gün yüzüne çıktı.

Uzun yıllar Türkiye’nin başına bela olmuş ve bir çok diplomatımızı şehit eden Ermeni terör örgütü ASALA’nın komşu devletlerimiz tarafından desteklendiği ve olanaklar tanındığı Amerikan Gizli Haber Alma Servisi CIA tarafından belgeyle açıklandı. Suriye ve Yunanistan başta olmak üzere bazı komşu ülkelerin PKK ve ASALA adlı terör örgütlerine destek oldukları ve bu örgütlerle irtibat halinde oldukları kesinleşti. CIA belgelerine göre ASALA o dönem Yunanistan’da ofis açacak kadar ilişkilerin sıkı olduğu belirlendi.

Dönemin CIA Başkan yardımcısına sunulan raporun gün yüzüne çıkmasıyla ortaya saçılan bilgilere göre Suriye’de dönemin iktidarı Hafız Esad’ın hem PKK’yı hem bazı aşırı dinci terörist grupları desteklediği ve kullandığı belirlendi.

Üzerinden 25 yıl geçen belgeleri internet üzerinden erişime açan CIA’nin bu raporlarına online olarak da erişmek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here