Keçiören Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi ve Kızılay'dan kan bağışı kampanyası
Keçiören Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi ve Kızılay’dan kan bağışı kampanyası

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, ”Türk Kızılayı’na desteklemek ve halkımızın daha da bilinçlenmesi için bu kampanyayı başlattık” dedi.

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nde düzenlenen kampanya için vatandaşlar 35 ünite, belediye personeli de 20 ünite kan bağışında bulundu.

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz kan bağış standını ziyaret ederek, kan bağışı yapan gönüllü vatandaşları ve belediye personeline teşekkür etti. Türk Kızılayı’nın kan bağışı kampanyasına defalarca yardım olacaklarını gösteren Yılmaz, ”Türkiye’de kan ihtiyacının karşılanması gönüllü bağışçılar kadar yapılıyor. Türk Kızılayı’na destek olmak ve halkımızın daha da bilinçlenmesi için bu kampanyayı başlattık” ifadelerini kullandı.

”Yalnızca ben yok cümbür cemaat bir gün kana gereklilik duyabilir”

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi üyelerinden Ayşegül Demir, gençlerin kan bağışı bilincinin geliştiğini belirterek, kan bağışı kampanyasına yardım oldu. Yıl boyu devam edecek kan bağışı kampanyasına yardım olmayı sürdüreceğini söyleyen Demir, ”İlk kere kan verdim ve bundan daha sonra da kan vermeye devam edeceğim. Sadece ben yok cümbür cemaat bir gün kana gereksinim duyabilir. Merkezin üyesi gençler olarak insanlara yardımcı bir etkinlikte yer almaktan sevinç duyduk” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.