Meslek kazası geçirdi hayatı karardı
Meslek kazası geçirdi hayatı karardı

2010 yılında geçirdiği meslek kazası sonrasında mağdur olan Gönül Kaya Arık, ”Adalet yerini bulsun, hakkımı istiyorum” dedi.

Gönül Kaya Arık, 2010 yılında çalıştığı unlu mamuller fabrikasında meslek kazası geçirdi. Geçirdiği meslek kazası sonucunda omuriliği zedelenen ve jurnal yaşamındaki ihtiyaçlarını karşılarken zorlanan Arık, açtığı davadan herhangi bir sonuç alamadı. Çoğu kez davayı kazandığını ama aleyhinde bir muhatap olmadığı için işlem yapılamadığını bildiren Arık, ”2010 yılında dokuzuncu ayın 16’sında iş kazası geçirdim. Yufka fabrikasında çalışıyordum. Yufkalar elimde düştüm. Omuriliğimin, belimin üstüne düştüm. Bir saate yakın olduğum yerde kaldım. Hiç ilgilenmediler. Sonradan eşimi aradım. Ambulans geldi beni aldı. Götürürken patron geldi, ‘Onkoloji Hastanesine götürelim’ dedi. Ben de eşimi aradığımı söyledim. Ondan sonra ne ilgilendi, ne sorumlular geldi, aradı, ilgilenmediler. Bir geçmiş olsun deha demediler” ifadelerini kullandı.

”Kazandığım halde tazminatımı alamıyorum”

İşverenin kazadan 6 ay sonradan kağıt imzalatmak için geldiğini söyleyen Arık, ”Maaş alıyorum diye imza atacakmışım. Ben ücret almıyorum, neyin imzasını atayım dedim ve atmadım. O süre ne benden ne de devletten beş kuruş para alamazsın dedi ve gitti. Mahkemeye verdik. Avukat bitmiş bu dava kazanılmıştır dedi. Böylece dedikten daha sonra duruşma bitti, süreç tamamlandı. Tazminatı kazandım. Kazandığım halde tazminatımı alamıyorum. Neden alamadığımı da bilmiyorum. Avukat da dava bitti kapandı diyor. Nasıl kapandı bilmiyorum. Ben sakat kaldığımla kaldım” diye konuştu.

Avukatının kendisini yeterince bilgilendirmediğini söyleyen Arık, ”6 ay içerisinde suç duyurusunda bulunmam gerekiyormuş. Bunu ben bilmiyordum. Avukatım da bana söylemedi ve ilgilenmedi. Ben ona vekaletimi vermiştim zaten. sonra da bunun üstünden vakit geçmiş dediler. 6 ay süresi varmış bunun. İki defa aynı yerden ameliyat oldum. şu anda belim sorunlu, meslek yapamıyorum. Bütün her şeyimi eşim dostum yapıyor” biçiminde konuştu.

”Hak yerini bulsun, hakkımı istiyorum”

”Gereğinin yapılmasını istiyorum. Çünkü kolay şeyler yaşamıyorum” diyen Arık, ”Bazı avukatlar her yerde biz alsaydık olurdu, derhal geç kaldınız dediler. Süre aşımı da demediler. Tekrar değiştirebilirdin dediler. Davayı kazandım, tazminatımı kazandım ama muhatap değil. Patron bütün malını mülkünü başka birine devretmiş dedi avukat. Hak yerini bulsun, hakkımı istiyorum. Kimseden bir şey istemiyorum. Sakat kaldığımla kaldım. Gereğinin yapılmasını istiyorum. Çünkü kolay şeyler yaşamıyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here