Bayramlarda ve yılbaşı günleri metro ve otobüslerin sefer saatlerinde düzenleme yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi yılbaşı günü son metro ve otobüs seferlerinin saatlerini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi metro ve otobüs gibi belediye tarafından yürütülen ulaşım araçlarının 31 Aralık günü son sefer saatlerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Belediye otobüslerinin 31 Aralık tarihinde son sefer sat 02:00’de gerçekleşecek. 28 hat üzerinden 80 araç kaldıracak olan Büyükşehir Belediyesi halkın yılbaşı günü mağdur olmaması için elinden geleni yapacağını duyurdu. Yine aynı şekilde metro ve Ankaray hatlarında da saat düzenlemesine giden Belediye, Kızılay- Batıkent; Kızılay-Çayyolu, Batıkent- Sincan( OSB Törekent) seferlerinin son hareket ediş saatinin 02:00 olduğunu duyurdu. Batıkent ve Çayyolu’ndan hareket ederek Kızılay istikametine gidecek son metro seferi ise saat 01:30’da olacak. Sincan-Batıkent arası son sefer ise 01:00’de olacak.

Ankaray’ın hizmet saatlerinde de düzenlemeye gidilerek Dikimevi Aşti arası son seferin gece 01:30’da olacağı belirtildi.

Belediye yaptığı duyuruda yılbaşı gecesi yaşanan olumsuzlukları ALO 153 Mavi Masa hattına vatandaşların bildirebileceğini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here