Kentsel dönüşümde yoğun bir inşaatlaşma sürecine giren Ankara’da bugün Altındağ ilçesinde polis eşliğinde gerçekleştirilmeye çalışılan yıkım çalışmalarında polise otomatik silahlarla ateş açıldı.

Altındağ Caddesi’nde kentsel dönüşüme girdiği için yıkım kararı çıkan gecekonduları yıkmaya giden ekiplerle mahalle sakinleri arasında arbede yaşandı. Bunun üzerine polis ekipleri eşliğinde yıkım çalışmalarının sürdüğü esnada polisin üzerine otomatik silahlarla 3 kişi ateş açtı. Saldırıda yaralanan olmazken saldırganlar olay yerinden koşarak uzaklaştı. Çok sayıda polisin arama çalışması sonuç verdi ve saldırganlar Kale Mahallesi’nde girdikleri bir evde kıskıvrak yakalandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen saldırganlar sorguya alınırken yıkım çalışmasının devam edebilmesi için bölgede güvenlik önlemleri arttırıldı.

Güvenlik önlemlerinin arttırılmasının ardından da yıkım çalışmaları devam etti. Zanlıların mahallede oturan ve uyuşturucu, gasp gibi suçlara karışmış kişiler olduğu tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir