Mahalle ve sokaklarında çöp bidonu olmadığı için ilçede oturan halktan sık sık eleştiri toplayan Keçiören Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında ‘çöp taksi’ uygulaması başlatarak bir kez daha tepkilerin odağı oldu.

Mahalle ve sokaklarına çöp bidonu koymadığı için çöplerin sokaklarda belirlenen köşelere atıldığı ve nedenle pislik yuvası olan sokaklara bir çözüm bulmayan Keçiören Belediyesi Çöp Taksi uygulamasını başlattı. Anlık istek ve şikayetlere daha hızlı cevap vermek maksadıyla hizmet veren çöp taksiler geri dönüşüme destek olurken, vatandaşların mobilya, elektronik eşyalarını da evlerden alıyor. Hem sıfır atık projesi kapsamında hem de daha temiz bir Keçiören için hizmet veren çöp taksilere 361 10 06-376 77 16 numaralı telefonlardan ulaşabiliyor. Daha temiz bir Keçiören için çalıştığını iddia eden belediyenin sokaklara çöp bidonu koymaması da işin bir diğer ilginç yanı oldu.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Keçiören’in cadde ve sokaklarından, pazaryerlerine, muhtelif alanlardan ibadethanelerine kadar geniş bir alanda temizlik işlerine önem veriyoruz ve bu sayede ortaya tertemiz bir Keçiören çıkıyor. Çöp taksi adını verdiğimiz mini kamyonetlerimiz de geri dönüşüme katkı sağlıyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here