Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Ankaralıların beklediği müjdeyi bugün verdi. Uzun süredir bakım ve onarım çalışmalarından dolayı kapalı olan banliyö hattının bu yıl açılacağını müjdeleyen Bakan Arslan diğer projeler ile ilgili de bilgi verdi.

Bakan Arslan, Keçiören metrosunun bu sene başında hizmete girdiğini, hattın Atatürk Kültür Merkezi’ne kadar geldiğini ve vatandaşların buradan aktarma yaparak Kızılay’a geçebildiğini kaydetti. Bakan Arslan ayrıca bu hattın direkt Tandoğan üzerinden Kızılay’a uzatılmasına ilişkin çalışmaların başlatıldığını da açıkladı. Bu yıl sonunda çalışmaları tamamlanacak Başkentray’ın hem banliyö hizmeti vermesi hem de YHT’nin Sincan’a gidişinin hızlanması adına önemli olduğunu vurgulayan Arslan, “Hızlı Tren ve Yüksek Hızlı Tren ağını ülke genelinde yaygınlaştırmak adına olağanüstü çabamız var” ifadelerini kullandı.

1950’lerden sonra ihmal edilen demiryollarının devlet politikası haline gelmesiyle ülkenin katettiği mesafenin görüldüğüne işaret eden Arslan, “Biz bin 213 kilometre Yüksek Hızlı Tren işletmeciliği yapıyoruz. Yaklaşık 4 bin kilometrelik inşaat, 5 bin 700 kilometrede de etüt projeler devam ediyor. Bu hedeflerimizi ortaya koymak, 2023 yılına yönelik katedeceğimiz mesafeyi göstermesi adına çok çok önemliydi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir