Ankara’da Yol Kenarları Yeniden Ücretli Otopark Oluyor

0
356

Ankara geçtiğimiz aylarda yol kenarlarını otopark olarak işleten mafyavari kişilerin bir esnafı öldürmesiyle şok geçirmişti. Ulus’ta yaşanan tartışmada belediyeden aldığı yetkiyle otoparkları işleten mafyavari kişiler bir esnafı öldürmüş ve esnafla arasında çatışma çıkmıştı.

Polisin kısa sürede yakaladığı saldırganın tutuklanmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek açıklama yapmış ve yol kenarı otoparklarının artık ücretsiz olduğunu belirtmişti.

Hürriyet Ankara ekibine yeni açıklamalarda bulunan Melih Gökçek, yol kenarı otoparklarının yeniden ücretli olacağını; fakat artık işletmelere verilmeyeceğini direkt olarak belediyenin işleteceğini belirtti. Kar amacı gütmeyeceklerini belirten Başkan Gökçek, amaçlarının hizmet olacağını söyledi. Birkaç pilot bölgede başlanan uygulamanın bir kaç ay içerisinde bütün Ankara geneline yayılması bekleniyor.

Otoparkları ücretsiz hale getirmelerinin vatandaşların şikayetlerinin etkili olduğunu belirten Gökçek, otoparkçıların fiş kesmeyip, 5 liralık yerden 10 lira aldıkları hakkında duyumları olduğunu ve bunun bir çoğunun yaptığını öğrendikten sonra iptal ettiklerini belirtti.

Yeni yapılacak otopark uygulamasıyla artık park ücretleri direkt belediyenin kasasına gidecek ve çalışanlar da belediye görevlisi olacak. Çıkacak yeni belediye kanunuyla Ankara’yı daha da kalkındıracaklarını belirten Başkan Gökçek, amaçlarının vatandaşa hizmet olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here