1994 yılından bu yana Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Melih Gökçek’in istifası istendiği dün geceye damgasını vurdu.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un uzun yıllardır belediye başkanlığını yapan Kadir Topbaş’ın istifası ile çalkalanan kulisler, dün gece de Melih Gökçek’in istifa ettiği haberleri ile çalkalandı. Haberlerin üzerinden 12 saate yakın zaman geçmesi ve Gökçek’in tweetler atmaya devam etmesine rağmen istifa dedikodularına değinmemesi iddianın gerçek olduğunu düşündürmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde, Nevşehir Belediye Başkanlarının istifalarını istediği de iddia edilirken bu iddialar dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’a da soruldu. Bozdağ, soruya net yanıt vermekten kaçınırken sorunun parti sözcüsüne sorulmasını istedi.

Gökçek’in bugün öğle saatlerinde istifasını sunacağı da gelen iddialar arasında.

Melih Gökçek’in Kadir Topbaş gibi artık veda etmesi gerektiğine ilişkin Twitter’dan ironik bir mesaj paylaşan AKP’li Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu hakkında disiplin işlemi başlatılmasına karar verildiği de gelen diğer bilgiler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here