Geçtiğimiz günlerde istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yerine gelecek isim için Cumhuriyet Halk Partisi’nin CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nu aday göstereceği açıklandı.

İBB Meclis yeni başkanını Perşembe günü seçecek. Herhangi bir sürpriz olmaması durumunda seçimi AK Partili adayın kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here