Kediler İçin Kedi Maması Türleri

0
128

Evde bakılmakta olan kedilerin yaşayabileceği en büyük sıkıntılar sindirim problemleridir. Çok narin olan kedileri kalitesiz gıdalarla beslenmek birtakım mide ve bağırsak sorunları yaşanabilmektedir. Özellikle büyüme çağında olan kedilerin nitelikli kedi mamaları ile beslenmesi gerekmektedir. Kedi maması içinde bulundurduğu vitamin ve minerallerle kedinize tek başına yetebilecek olan nitelikli ve doyurucu gıdalardır. Kedinin bütün göz ve beyin fonksiyonlarının çalışmasını sağlayan bu mamalar aynı zamanda sindirim noktasında da oldukça kolay hazmedilen ürünlerdir. Kedinin kemik gelişimi noktasında da gereken tüm kalsiyumu ihtiva eden mamalar aynı zamanda vitamin bakımından da oldukça cömerttir. Böylece düzenli bir şekilde bu mamalar kedilere sunulduğu takdirde kediler için herhangi bir sindirim ve mide sorunu yaşanmayacaktır.
Kedi Malzemeleri Nelerdir?
Evde bakılmak istenen kedilerin kendi doğal ortamlarını aratmayacak kaliteli kedi malzemeleri ile huzur içinde yaşamaları gerekir. Bu malzemelerin en başında kedilerin yuvaları gelmektedir. Çok farklı konseptlerde üretilen bu yuvalar kediler için bir yaşam alanına dönüşecektir. Ayrıca kedilerin içinde vakit geçireceği ve enerjisini atacağı kedi kumu da en kaliteli çam ağaçlarından elde edilen ürünlerden tercih edilmelidir. Kedinin dışarıda gezdirirken kullanılacak olan tasmaları da çok farklı konseptlerde ve renklerde piyasaya sürülmektedir. Bununla birlikte çeşitli taşıma çantası ve taraklar da kediler için gerekli olan ekipmanlar arasında bulunmaktadır. Kedilerin tırnakları için tırmalama tahtaları da oldukça fonksiyonel olan ürünlerdir.
Kedi Mama Su Kabı ve Ekonomik Fiyatlar
Kedilerin beslenmesi için çeşitli kaplar üretilmektedir. Kedi mama su kabı türleri çelikten plastiğe kadar çok farklı materyallerden piyasaya sürülmektedir. Bazılarında seramik kaplamalar da kullanılan bu kaplar oldukça farklı renklerde ve modellerde üretilerek kediniz için güzel bir ürün olarak dikkat çekmektedir. Su kabı noktasında bazı modellerde yer alan depolar kedinin birkaç gün yetecek olan suyu kendi bünyesinde barındırmasına imkân sunmaktadır. Ayrıca bütün kaplarda hijyen ve kedinin mide sağlığı ön planda tutulmaktadır. Anti bakteriyel olan bu kaplar çok kolay bir şekilde temizlenmekte yeniden kullanıma sunulmaktadır. Kedi bakımı noktasında aradığınız tüm ürünleri Petlebi sitesinden uygun fiyata ve kaliteli bir şekilde temin edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here