Ana sayfa Güncel Bankalar, PTT ve Noterler Arefe Günü Açık mı ? İşte Yanıtı!

Bankalar, PTT ve Noterler Arefe Günü Açık mı ? İşte Yanıtı!

103
0
PAYLAŞ

Kurban Bayramı tatilinin bu sene 30 Ağustos sonrasına denk gelmesi, hükümetin memurlara idari izin vermesiyle sonuçlandı ve milyonlarca devlet memuru bayram tatilini 12 güne çıkardı. Fakat özel sektör çalışanları bu izinden etkilenmeyince bankalar arefe günü açık mı sorusuna da yanıt doğal olarak gelmiş oldu.

Bankalarda, PTT’de ve noterlerde işi yetişmeyip arefe gününe kalan vatandaşlar bankalar arefe günü açık mı, PTT arefe günü açık mı, noterler arefe günü açık mı gibi soruları Google’a sormaya başladı. Bizler de bu sorulara yanıt olması için bu haberi hazırladık.

26 Ağustos’ta başlayan resmi tatil 3 Eylül’de sona erecek. Ancak bankalarda tatil biraz daha farklı işleyecek. Bankalar;

28 Ağustos Pazartesi: Açık
29 Ağustos Salı günü Açık,
30 Ağustos Çarşamba Zafer Bayramı: Tatil
31 Ağustos 2017 Perşembe Günü | Arefe: Yarım Gün
1 Eylül 2017 Cuma Günü | Kurban Bayramı 1. Gün: Kapalı
2 Eylül 2017 Cumartesi Günü | Kurban Bayramı 2. Gün: Kapalı
3 Eylül 2017 Pazar Günü | Kurban Bayramı 3. Gün: Kapalı
4 Eylül 2017 Pazartesi Günü | Kurban Bayramı 4. Gün: Kapalı

Kurban Bayram’ında 10 gün boyuncu devlet memurları idari izinli sayılıyor. Kamu çalışanlarının tatil yapacak olmasıyla birlikte, özel işlerini halledecek olan vatandaşlarda bayramda PTT, noter ve hastanelerin açık olup olmayacağını merak ediyor.

Kurban bayramı boyunca hastanelerin acil servisleri çalışacak. Noterler ve PTT çalışanları ise, kurban bayramının sona ermesinin ardından çalışmaya başlayacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here