Ankara Özel Haber / Ankara’nın gelişmekte olan ilçelerinden Keçiören‘de her ne kadar binalar yenilenerek lüks bir görünüme kavuşsa da çöplerin hala sokaklara atılıyor olması ilçe sakinlerini isyan ettirdi.

Kentsel dönüşüm kapsamında ilçe genelinde bir çok yapı yıkılarak yerine yeni ve lüks binalar yapılmış bu da ilçeyi bir yaşam merkezi haline getirmeye başladı. Nüfusu hızla artan Keçiören’de bir çok mahallede çöp konteyneri olmaması ve mahalle sakinlerinin çöpleri kendi belirledikleri yerlere atması kötü görüntünün yanı sıra hastalık saçmaya devam ediyor.

Özellikle Şehit Kubilay Mahallesi‘nde oturan vatandaşlar, “Yolun karşısı Değirmendere Caddesi Yenimahalle Belediyesi’ne ait ve 50 metrede bir çöp konteyneri varken Keçiören’e bağlı bu mahallede neden çöp konteyneri yok” diyerek şikayetlerini dile getirdiler. Sokaklarda kendi belirledikleri köşelere çöplerini bıraktıklarını, çöp arabası gelene kadar mahallede çokça bulunan sokak köpekleri tarafından çöplerin parçalandığını ve sokakların pislik içinde olduğunu ifade ettiler.

Çocuklarının sokakta oyun oynamaktan çekindiklerini ve hastalık kapma endişesi nedeniyle de kendilerinin de izin vermediğini belirten mahalleliler Keçiören Belediyesi yetkililerinden bu duruma bir çözüm bulmasını talep ettiler. Böyle bir talepte bulunmaktan dahi utandıklarını; Keçiören Belediyesi‘nin bu soruna yıllardır neden çözüm getirmediğini de sorgulayan mahalle sakinleri Haber06.net aracılığıyla seslerini duyurmaya çalıştılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here