ByLock kullanan FETÖ üyelerinin tek tek tespit edilip gözaltına alınmalarıyla devam eden FETÖ operasyonlarında bugün ilginç bir olay yaşandı.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’ye yönelik başlattığı soruşturma kapsamında Aksaray merkezli bir çok ilde operasyon yapılarak gözaltına almalar oldu. 27 kişi hakkında çıkartılan yakalama kararıyla birlikte başlayan FETÖ operasyonunda ByLock programını kullandığı tespit edilen kişiler gözaltına alındı. ByLock kullandığı iddiasıyla evine gidilip gözaltına alınmak istenen Gülen D. nin pazarcılık yaptığı öğrenilince polis ekipleri kadının çalıştığı pazara gittiler. Pazarda sebze satarken bir anda polis ekiplerini karşısında gören kadın şaşkınlığını gizleyemezken, polis ekiplerine sebzelerinin ne olacağını sordu.

Gözaltına alınan Gülen D. sağlık kontrolünden sonra sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, pazarcı esnafı ve o esnada pazarda olanlar da şaşkınlıklarını gizleyemedi.

FETÖ operasyonunun siyasi ayağının ortalığa çıkartılmayarak bu şekilde sürekli gariban halktan kişilerin gözaltına alınmasını Cumhuriyet Halk Partili milletvekileri de sık sık eleştiriyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here